W minioną sobotę, 13 kwietnia, na jaworznickim rynku odbył się Jarmark Wielkanocny. Mieszkańcy miasta, którzy wzięli udział w wydarzeniu, mogli zrobić zakupy przed zbliżającymi się świętami.

Tegoroczne stoiska wypełnione były pięknymi własnoręcznie wykonanymi stroikami, pluszowymi zającami, glinianymi kurkami, kartkami świątecznymi, koszykami i palmami wielkanocnymi. Te ostatnie cieszyły się największym powodzeniem, gdyż Jarmark, tradycyjnie już, odbywał się w dzień poprzedzający Niedzielę Palmową. Wszystkie ozdoby zostały przygotowane przez szkoły, kluby, świetlice i organizacje pożytku publicznego.

O świąteczną atmosferę zadbały przedstawicielki zespołów śpiewaczych, które częstowały przybyłych świeżymi wypiekami i tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi.

Panie z zespołów jak zwykle się postarały i przygotowały naprawdę wyśmienite potrawy. Mieszkańcy mogli skosztować faszerowanych jaj, zalewajki, wielkanocnej paschy i oczywiście żurku. Dostępne były również świeże wypieki. My z kolei proponowaliśmy gorącą herbatę na rozgrzewkę, bo jednak pogoda nie rozpieszczała – mówią organizatorzy.

Niekwestionowanymi gwiazdami Jarmarku okazały się jednak trzytygodniowe owieczki, Jaś i Małgosia, z którymi na rynku pojawił się pan Stanisław Bigaj. Maluchy podbiły serca mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy chętnie pozowali do zdjęć z sympatycznymi zwierzątkami.

Jednak to nie był koniec niespodzianek! Za każdy datek w wysokości 15 zł można było otrzymać specjalny kupon. Zebranie trzech takich kuponów uprawniało do otrzymania upominku w postaci świątecznej ozdoby lub wielkanocnego baranka.

Zobacz także: