Wakacje w Domu Kultury dobiegły końca. Podczas ostatnich zajęć nie zabrakło wzruszających pożegnań i obietnic, że i ferie, i przyszłe lato, dzieci na pewno spędzą w Szczakowej. Po intensywnych dwóch miesiącach nadszedł czas podsumowań. O tym, jak wyglądał lipiec w Domu Kultury, można przeczytać tutaj, a poniżej kilka sierpniowych wspomnień.

Drugi miesiąc wakacji zaczęliśmy od spaceru do pięknego jaworznickiego Parku “Gródek”, który ostatnio został okrzyknięty mianem “Polskich Malediwów”. To niezwykle urocze miejsce zachwyca za każdym razem. Podczas tej wizyty odwiedziliśmy również znajdującą się tam “Bacówkę” i jej sympatycznych lokatorów. Zwierzaki ucieszyły się na widok naszej grupy, a i dzieciom nie schodziły z twarzy uśmiechy. Naszym kolejnym celem był skansen w Chorzowie, gdzie dzieci wzięły udział w przygotowanym programie pt. “Śląskie zawody nie wychodzą z mody”- mówi Angelina Więckowska, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Dzieci uczestniczyły też w kilku grach terenowych i warsztatach w GEOsferze. Była to m.in. gra o motylach i gra z wykorzystaniem kompasu – “Mapownik”. Również warsztaty geologiczne, pt. “Fascynujący świat minerałów”, zachwyciły młodych uczestników, którzy z zapałem deklarowali chęć pozostania geologami, a swoją karierę postanowili rozpocząć od poszukiwania nietypowych kamieni znajdujących się na terenie GEOsfery.

Nie zabrakło wizyty w Multikinie! Tym razem dzieci obejrzały czwartą odsłonę przygód kowboja Chudego i reszty sympatycznych zabawek, bohaterów “Toy Story”. 

W programie znalazła się też wycieczka, tym razem był to krakowski Klockolandu. Młodzi konstruktorzy chętnie przyswajali ciekawostki z otaczającego ich świata, podawane za pomocą popularnych i lubianych klocków LEGO. Jednak nie była to ostatnia przygoda z duńskimi klockami, gdyż miłośnicy LEGO mogli również wziąć udział w warsztatach programowania legorobotów. Takie warsztaty odbyły się w Domu Kultury i przyciągnęły mnóstwo młodych pasjonatów inżynierii.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji, dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką rozmaitych zawodów. Tym razem swój fach zaprezentowali: ratownik medyczny, młynarz (w skansenie), piekarz i leśniczy. Być może właśnie te spotkania zainspirują najmłodszych do wyboru ścieżki życiowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, zaangażowanym w akcję “Lato w mieście”, dzięki którym mogliśmy zrealizować wspaniały program wakacyjny, pełen rozmaitych atrakcji. Mamy nadzieję, że po tej dwumiesięcznej przygodzie, dzieci wrócą do szkół naładowane pozytywną energią i z pięknymi wspomnieniami – mówi Daria Domagalska z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zapraszamy do galerii:

Zobacz także: