Dzień Babci i Dziadka to dni, na które czekają wszystkie wnuczęta. Są okazją do tego, by w szczególny sposób podziękować za poświęcony czas, opiekę i dobre słowo ukochanej Babci i drogiego Dziadka.

Międzypokoleniowe spotkanie rozpoczęło się w nietypowy sposób – krótką prelekcją na temat bezpieczeństwa seniorów przeprowadzoną przez młodszą aspirant Monikę Śliwińską i dzielnicowego Dariusza Nowaka z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, którzy na zakończenie, w ramach drobnego upominku, wręczyli wszystkim odblaski.

Pracownicy oraz uczestnicy zajęć Klubu Niko wraz z klasą I “a” ze Szkoły Podstawowej nr 20 przygotowali program artystyczny dla wspaniałych gości. Dzieci zaprezentowały wiele talentów: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a dla rozluźnienia atmosfery opowiadały żarty, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy. Na zakończenie odbyły się międzypokoleniowe warsztaty plastyczne. Ich efektem były kolorowe, fantazyjnie udekorowane magnesy – serduszka dla Babci i Dziadka.

Zespół wokalny Klubu Niko przygotowała instruktor Katarzyna Habowska, a uczniowie klasy I “a” swój występ szlifowali pod czujnym okiem wychowawczyni Doroty Cieplik.