Już w najbliższą sobotę Miejskie Centrum Kultury i Sportu startuje z zupełnie nowym cyklem koncertów w Domu Kultury w Szczakowej – “dekaTON”.

26 stycznia o godz. 19.00 wystąpi, tym razem w roli wokalisty, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, Arkadiusz Jakubik. Artysta wraz zespołem Dr Misio, którego jest frontmanem, po sukcesie albumu “Zmartwychwstaniemy” (na którym znalazł się m.in. uważany za kontrowersyjny utwór “Pismo” z klipem w reż. Wojciecha Smarzowskiego) daje mnóstwo koncertów w całej Polsce. Z pewnością możemy spodziewać się rock’n’rollowego grania i ciekawych, dających do myślenia tekstów Marcina Świetlickiego i Krzysztofa Vargi. Wokaliście towarzyszą: Paweł Derentowicz na gitarze, Mario Matysek na gitarze basowej, Radek Kupis na instrumentach klawiszowych i Jan Prościński na perkusji. Bilety na koncert kosztują 40 zł.

Następny koncert cyklu “dekaTON” odbędzie się już 16 lutego. Tym razem przed jaworznicką publicznością zaprezentuje się Daria Zawiałow. Po wydanych w 2016 roku singlach “Malinowy chruśniak”, “Kundel bury” i “Miłostki” jej kariera nabrała błyskawicznego tempa, a publikowane w serwisach społecznościowych teledyski do jej utworów zaliczają miliony odsłon. Obecnie promowany jest jej singiel “Nie dobiję się do Ciebie”. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00, a bilety są w cenie 50 zł.

Marcowy koncert w ramach “dekaTON-u”, to propozycja przede wszystkim dla pań, które przecież w tym miesiącu obchodzą swoje święto. Wystąpi popularny tancerz, który jak się okazało jest też sprawnym wokalistą, Stefano Terazzino razem z zespołem. Koncert odbędzie się 3 marca. Początek o godz. 17.00. Bilety są w cenie 40 zł. Ostatni koncert pierwszej edycji cyklu “dekaTON”, to występ niezwykle popularnego zespołu Mikromusic. Usłyszymy mieszankę jazzu, muzyki elektronicznej, rocka i trip hopu. Bilety są w cenie 45 zł. Koncert odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19.00.

Bilety na wszystkie koncerty w ramach cyklu “dekaTON” można kupić w kasie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego przy ul. Jagiellońskiej 3 (w godzinach pracy). Dostępne są też na stronie internetowej bliety.mckis.jaw.pl.

Tekst: DL

Zobacz także: