Wczoraj, 19 września, w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS oficjalnie rozpoczął się Tydzień Seniora. Symboliczny klucz do miasta z rąk prezydenta Jaworzna Pawła Silberta, jego zastępcy Łukasza Kolarczyka, a także Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kaczmarka odebrali reprezentujący Seniorów – Danuta Dubiel z zespołu Byczynianki i Stanisław Mrożek z chóru Sokół. Gości powitał również dyrektor MCKiS Sebastian Kuś.

Atrakcją przygotowaną dla Seniorów był występ zespołu Aleksandra Stano & Winyl Band, który zaprezentował znane polskie przeboje muzyki rozrywkowej, tym samym serwując zgromadzonym muzyczny wehikuł czasu.

Był to początek wypełnionego wydarzeniami kulturalnymi tygodnia. Dzisiejszego popołudnia Seniorzy spotkają się w GEOsferze Jaworzno, gdzie wspólnie będą biesiadować przy muzyce na żywo, a już jutro wnętrze Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie zamieni się w kameralną salę kinową, w której wyświetlony zostanie film “Hiszpański temperament”. Oprócz tego na świętujących Seniorów czeka spektakl teatralny “Oddam żonę w dobre ręce” (piątek) i dyskoteka z DJ Wiką (sobota). Świętowanie zakończy uroczysta msza święta i występ chóru Belcanto (niedziela).

Zapraszamy do galerii zdjęć z wczorajszej inauguracji.

Zobacz także: