W pierwszej kolejce zmagań TAURON 1 ligi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przegrali na własnym parkiecie z faworyzowanym zespołem BBTS Bielsko Biała 1 – 3. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący BBTS, były zawodnik naszego klubu Kamil Dębski.

Od początku pierwszego seta zarysowała się przewaga przyjezdnego zespołu, który narzucił beniaminkowi swoje warunki gry. Punkty zdobywali Adrian Kopij i Szymon Romać, a wypracowanej na początku seta przewagi punktowej bielszczanie nie oddali już do końca jego trwania. Prowadząc już 20 – 11 goście kontrolowali boiskowe wydarzenia i pewnie wygrali 25 – 15. Udany Atak Kopija zakończył pierwszą partię.

Przegrana w pierwszej odsłonie obudziła jaworznian. Sytuacja w drugim secie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Czas dla trenera Wątorka przy prowadzeniu gości 16 – 13 odmienił sytuację w tej partii. Dzięki udanym zagrywkom Karola Borończyka nasz zespół odrobił straty, wyszedł na prowadzenie i zakończył tę odsłonę zwycięstwem 25 – 20.
W secie trzecim i czwartym bielszczanie uporządkowali swoją grę i pomimo waleczności, której gospodarzom odmówić nie było można doświadczenie i siatkarskie rzemiosło przechyliło szalę na korzyść podopiecznych Kapelusa. Pierwsze skrzypce grał Kamił Dębski, pomagał mu Mateusz Zawalski, swoją cegiełkę dorzucił Romać. Zespół BBTS wygrał trzeciego i czwartego seta 25 – 18 i 25 – 22, pewnie inkasując trzy punkty.

MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko Biała 1 – 3 ( 15 – 25, 25 – 20, 18 – 25, 22 – 25 )

MCKiS: Strzeżek, Polok, Grzegolec, Wojtaszkiewicz, Sługocki, Pietras, Gepfert ( libero ) oraz Waszczuk ( libero ), Borończyk, Żeliński, Gaweł, Czerwiński, Szczechowicz.
Trener: Tomasz Wątorek

BBTS: Kopij, Zawalski Mateusz, Dębski, Zawalski Bartłomiej, Romać, Bereza, Biniek ( libero ) oraz Puczkowski, Siek.
Trener: Siergiej Kapelus.