W minioną sobotę koszykarze MCKiS przerwali pasmo porażek i wrócili na zwycięską ścieżkę. Ich rywal MKKS Rybnik dzielnie walczył przez większość spotkania lecz w końcówce oddał pole gry naszym zawodnikom, którzy postawili przysłowiową kropkę nad “i” i wygrali to spotkanie 67:56.

Początek spotkania należał jednak do gości, którzy konsekwentną grą kończyli atak po ataku. Gospodarze choć mieli mnóstwo czystych pozycji nie potrafili skierować piłki do kosza. Po pierwszej kwarcie 17:8 dla przyjezdnych. W drugiej kwarcie MCKiS włączył wyższy bieg i szybko dogonił MKKS niwelując straty do 0. Od tego momentu obserwować można było niezwykle zacięty pojedynek, a żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Do przerwy 29:29. Obraz gry w trzeciej kwarcie nie wiele się zmienił i po 30 minutach gry Rybnik minimalnie na prowadzeniu 47:45. W ostatniej kwarcie goście opadli nieco z sił co wykorzystali jaworznianie. Zbudowali kilku punktową przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

W naszej ekipie w dalszym ciągu zabrakło Dawida Grochowskiego, co było wyraźnym osłabieniem MCKiS Jaworzno. Dobry mecz tego dnia rozegrał nasz skrzydłowy Mateusz Nowacki, który zdobył 15 punktów oraz zebrał z tablic 9 piłek. Dwucyfrowe zdobycze na swoich kontach zanotowali: Radek Lemański – 14 punktów, Sebastian Dusiło – 12 punktów oraz 11 zbiórek, Paweł Bogdanowicz – 10 punktów.

MCKiS Jaworzno – MKKS Rybnik 67:56 (8:17, 21:12, 16:18, 22:9)

MCKiS: Nowacki – 15(3×3); Lemański – 14(3×3); Dusiło – 12, Bogdanowicz – 10(3×3); Krakowiak – 7, Roszkowski – 4, Brzozowski – 3; Wróblewski – 2, Fleszar – 0; Cierniecki – 0; Jarek; Niemczyk.