Pierwszej porażki w sezonie ligowym 2019/2020 doznali siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. W sobotnie popołudnie 12 października przegrali na własnym boisku z Mickiewiczem Kluczbork 1 – 3. Najlepszym zawodnikiem sobotniej konfrontacji wybrany został Artur Pasiński.

Przez całe spotkanie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, a kibice zgromadzeni w hali sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 byli świadkami zaciętej rywalizacji. W secie pierwszym gospodarze objęli prowadzenie 11 – 8, by chwilę później prowadzić już 13 – 9 i wydawało się, że kontrolują boiskowe wydarzenia w tym fragmencie gry. Nic bardziej mylnego. Przyjezdni dzięki skutecznym atakom Łukasza Owczarza i Artura Pasińskiego najpierw doprowadzili do wyrównania 13 – 13, a po kilku kolejnych akcjach wyszli na prowadzenie 18 – 16. Jaworznianie nie zamierzali jednak składać broni i wyrównana walka trwała do samego końca tej odsłony o czym świadczy fakt, że tablica wyników pokazywała wynik 22 – 22 i 24 – 24. Decydujące punkty w secie numer jeden zdobyli jednak goście i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 26 – 24.

Od początku drugiej partii inicjatywa należała do gości z Kluczborka, którzy wyszli na prowadzenie 3 – 1, a po czerwonej kartce dla trenera naszej drużyny Mariusza Syguły dopisali do swojego dorobku kolejne “oczko”. Od tego momentu gra gospodarzy się “rozjechała”, a przyjezdni systematycznie powiększali punktową przewagę. Podopieczni Mariusza Łysiaka wygrali seta drugiego 25 – 22 i w całym meczu objęli prowadzenie 2 – 0.

W secie trzecim emocji nie brakowało. Jaworznianie przegrywali w nim już 21 – 23, ale “wejście smoka” Tomka Pizuńskiego i Karola Borończyka było na tyle mocne i skuteczne, że pozwoliło jaworznianom odrobić straty i wygrać trzecią odsłonę 27 – 25!!!

W czwartym i jak się później miało okazać ostatnim secie wyrównana walka trwała do stanu 18 – 18, później Pasiński i spółka zadali decydujące ciosy i wygrali seta czwartego 25 – 22, a całe spotkanie 3 – 1.

MCKiS Jaworzno – Mickieiwcz Kluczbork 1 – 3 ( 24 – 26, 22 – 25, 27 – 25, 22 – 25 )

MCKiS: Stajer, Błasiak, Dębski, Polański, Kowalczyk, Magnuszewski, Ledwoń ( libero ) oraz Borończyk, Grzegolec, Pizuński, Wojtaszkiewicz, Żeliński, Pietras, Zieliński ( libero ).
Trener: Mariusz Syguła

Mickieiwcz: Lewandowski, Bułkowski, Woroniecki, Loshakov, Pasiński, Owczarz, Jaskuła ( libero ) oraz Mucha, Szablewski, Pawlak.
Trener: Mariusz Łysiak