W sobotę 12 października odbyła się trzecia edycja Patriotycznego Biegu Crossowego w Rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tegoroczną bazę biegu zlokalizowano na terenie Centrum Edukacji Geologiczno – Ekologicznej “GEOsfera”, a wymagająca 10 kilometrowa trasa prowadziła szutrowymi oraz leśnymi ścieżkami. Strategicznym sponsorem była firma Nowe Jaworzno Grupa TAURON Sp. z o.o.

Piękna pogoda i sprzyjająca aura przyciągnęła na start 155 uczestników, którzy aktywnie chcieli spędzić sobotnie przedpołudnie. Wśród uczestników znajdowali się głównie mieszkańcy Jaworzna oraz miast Górnego Śląska. Zgodnie z regulaminem bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00.

Podczas biegu prowadzona była klasyfikacja w dwóch kategoriach: mężczyzn oraz kobiet.

Najszybciej naszą trasę pokonał Maciej Staręga z czasem 31:07 min (Chorzów). Drugi linię mety przekroczył Daniel Żurawik w czasie 32:37 min, reprezentujący PPI Systemy Grzewcze (Jaworzno), trzecie miejsce zajął Michał Sawicki z czasem 33:10 min (Łazy). Wśród kobiet najlepsza okazała się Emilia Stańkowska – 40:43 min (Jaworzno). Drugą lokatę zajęła Julia Warzecha – 42:56 min (Jaworzno), a na trzecim stopniu podium stanęła Bernadetta Sarat – 44:14 min reprezentująca Saratfilms (Katowice).

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które podczas ceremonii zakończenia imprezy wręczył Z-ca Dyrektora MCKiS ds. Sportu – Dariusz Chrapek.

Miejskie Centrum Kultury i Sportu dziękuje za liczne przybycie i udział w III Patriotycznym Biegu Crossowym w Rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego!