W sobotę 19 maja, w hali sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 odbyły się finałowe zmagania kolejnej edycji Olimpiady sportowo – rekreacyjnej ” Od przedszkolaka do olimpijczyka” im. Adama Kasprzyka odbywającej się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

W Finale “B” ( o miejsca 5 – 8 ), który rozpoczął się o godzinie 9.00 rywalizowały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 10, Przedszkola Miejskiego nr 26, Przedszkola Miejskiego nr 12 i Przedszkola Miejskiego nr 18. W tej stawce bezkonkurencyjne okazało się Przedszkole Miejskie nr 10, którego reprezentanci wywalczyli 30 punktów, wygrywając cztery z siedmiu finałowych konkurencji i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 18, a na trzecim stopniu podium stanęły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 26. Zawodnicy i zawodniczki Przedszkola Miejskiego nr 12 wywalczyły czwarte miejsce.

W Finale “A” ( o miejsca 1 – 4 ), który rozpoczął się o godzinie 11.30 mogliśmy zobaczyć reprezentantów z Przedszkola Miejskiego nr 7, Przedszkola Miejskiego nr 27, Przedszkola Miejskiego nr 14 i Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7.

Po zakończeniu ostatniej z siedmiu konkurencji i zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że w Finale “A” pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 7, które wyprzedziło reprezentację Przedszkola Miejskiego nr 27. Trzecie miejsce przypadło w udziale przedszkolakom z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7. Czwartą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 14.

Wszyscy uczestnicy sobotniej Olimpiady otrzymali słodycze, pamiątkowe koszulki i znaczki , dyplomy i puchary ufundowane przez organizatorów Miejskie Centrum Kultury i Sportu i Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Współorganizatorem Olimpiady była również Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie.