Seniorki z klubu na Podwalu wspólnie z młodzieżą ze Świetlicy Pod Kolegiatą pożegnały zimę. Zrobiono to w tradycyjny sposób, topiąc marzannę. Kukła trafiła do stawu na terenie GEOsfery. – By tradycji stało się zadość, pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Robimy to, odkąd powstał nasz klub. Co roku do wspólnej zabawy zapraszamy młodszych mieszkańców. W tym roku byli to uczestnicy zajęć w Świetlicy Pod Kolegiatą – mówi Krystyna Janicka, kierowniczka klubu na Podwalu.

Symboliczną kukłę, czyli marzannę, seniorki przygotowywały przez tydzień. Dzieci natomiast przygotowały kolorowe dekoracje i napisy.

– Podczas zajęć w świetlicy dzieci chętnie tworzą piękne, tematyczne dekoracje. Mają przy tym sporo radości. Nasi podopieczni bardzo zaangażowali się w tę akcję. Współpraca między dziećmi a seniorami cały czas się rozwija. To świetna forma integracji – podkreśla kierownik świetlicy Katarzyna Szyndera.

W akcji udział wzięła także Nina Dmytrenko, Ukrainka, która od kilku lat należy do klubu Senior+ na Podwalu. – To ciekawe wydarzenie. W Ukrainie nie mamy takiego zwyczaju – zdradza pani Nina.

Organizatorki wydarzenia zapewniają, że starannie zadbały nie tylko o tradycję, ale i o ekologię. Kukła została wyłowiona ze stawu. – Tradycja przetrwała i w nieco innej formie jest do dziś praktykowana w szkołach czy klubach – podkreśla jaworznicka radna Ewa Zuber, uczestniczka wydarzenia.

Podczas czwartkowego wydarzenia radna przygotowała dla dzieci niespodziankę. W pobliżu stawu w GEOsferze ukryła łakocie, których z zaangażowaniem szukali najmłodsi.

NC

Pamiątkowe zdjęcie z marzanną | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: