Imieniem Mirosława Ciołczyka zostanie nazwane powstające w Ciężkowicach Centrum Kulturalno-Społeczne. Taką decyzję podjęli na ostatniej sesji jaworzniccy radni. Zmarły w 2015 roku Mirosław Ciołczyk był dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, działaczem społecznym, sportowcem i nauczycielem.

– Decyzją Rady Miejskiej w Jaworznie nowe Centrum Kulturalno-Społeczne w Ciężkowicach nosić będzie imię Mirosława Ciołczyka. Z takim wnioskiem zwróciła się do mnie Sekcja Terenowa Miasta Jaworzna NSZZ Solidarność – informuje Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. – Śp. Mirosław Ciołczyk był bardzo lubianym i szanowanym człowiekiem, zasłużonym dla kultury i sportu w mieście. Posiadał wiedzę i doświadczenie, które przez wiele lat służyły naszemu miastu i jego mieszkańcom. Wśród pracodawców, kolegów i przyjaciół był postrzegany jako dobry mąż, ojciec, ale przede wszystkim jako człowiek uczciwy, skromny i pracowity – wspomina.

Mirosław Ciołczyk urodził się 6 kwietnia 1963 roku w Jaworznie. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uczył wf-u w jaworznickich szkołach przez prawie 20 lat. Przez 3 lata był również wizytatorem z ramienia jaworznickiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Był wiceprzewodniczącym zarządu Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaworznie, należał do stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Od 1994 do 1998 roku sprawował mandat radnego jaworznickiej Rady Miejskiej. Swego czasu był też zawodnikiem drużyny LKS-u Ciężkowianka i trenerem trampkarzy klubu z Ciężkowic. Od 2003 roku był wicedyrektorem, a w latach 2010-2015 dyrektorem MCKiS. Zmarł nagle 4 maja 2015 roku. Został pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużonego dla miasta Jaworzna”.

By uczcić pamięć Mirosława Ciołczyka, jaworzniccy sportowcy organizują co roku zawody jego imienia. Są nimi piłkarski Memoriał Mirosława Ciołczyka, którego organizatorem jest Ciężkowianka, i Mistrzostwa Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka, przeprowadzane przez KS Wolant.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Budynek, w którym znajdzie się Centrum Kulturalno-Społeczne, przeszedł gruntowną modernizację | fot. Materiały UM Jaworzno

Zobacz także: