W sobotę 16 listopada drużyna MCKiS podejmowała na własnym parkiecie zespół KS Pogoń Ruda Śląska. Obydwie ekipy to sąsiedzi w ligowej tabeli, więc mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco i licznie zgromadzona publiczność na pewno nie żałowała, że spędziła ten wieczór w jaworznickiej hali.

Gospodarze koncertowo zaczęli to spotkanie szybko odskakując rudzianom na kilka punktów. Dobra defensywa mocno uprzykrzała życie Pogoni, która nie potrafiła znaleźć czystej drogi do kosza. Pierwsza kwarta na konto MCKiS 27:16. Druga kwarta to niemalże kopia pierwszej odsłony. Jaworznianie konsekwentną grą zdobywali punkt za punktem, w przeciwieństwie do gości, którzy wyglądali na mocno sfrustrowanych. W końcówce kwarty dorzucili jednak kilka łatwych punktów i zniwelowali straty do 15 oczek. Do przerwy 50:35 dla Jaworzna.

Po przerwie obraz gry zmienił się o 180 stopni. MCKiS popełniał proste straty, które goście zamieniali na łatwe punkty. Rudzianie całą swoją grę przenieśli w pole 3 sekund co przyniosło oczekiwany efekt w postaci prostych punktów oraz wymuszanych fauli. Jaworznicka lokomotywa zacięła się na dobre i z minuty na minutę przewaga gospodarzy topniała. W czwartej kwarcie z powodu popełnienia 5 przewinień boisko musiało opuścić dwóch naszych podstawowych podkoszowych co było wodą na młyn dla drużyny z Rudy Śląskiej. Choć gospodarze dzielnie walczyli do ostatniej sekundy meczu to jednak goście cieszyli się ze zwycięstwa po ostatniej syrenie 79:77.

MCKiS Jaworzno vs KS Pogoń Ruda Śląska – 77:79 (27:16; 23:19; 15:20; 12:24)

MCKiS: Lemański – 16 (4×3), Bogdanowicz – 14 (1×3), Brzozowski – 14 (2×3), Nowacki – 12(4×3), Krakowiak – 9(1×3), Grochowski – 6(2×3), Wróblewski – 5, Dusiło – 1, Fleszar – 0, Roszkowski – 0, Niemczyk, Jarek.