Ferie rozpoczęliśmy w radosnej atmosferze twórczości artystycznej. Dzieci mogły się wykazać kreatywnością podczas warsztatów towarzyszących poniedziałkowej “Zimowej Galerii Sztuki”. Instruktorki poprowadziły zajęcia plastyczne i ceramiczne.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Multikina, gdzie na srebrnym ekranie dzieci podziwiały przygody Tediego Jones’a i Sary Lavroff. Po seansie dzieci udały się na posiłek do KFC, gdzie oddały się kulinarnej uczcie.

Środa upłynęła nam pod hasłem “Dobre Mydełko”. Dzięki Panu Michałowi i Pani Hani, Dom Kultury wypełniły niezwykłe zapachy, od cytryny po poranną kawę. Dzieci samodzielnie tworzyły różnokolorowe mydełka, które wypełnione były muszelkami, cytryną, ziarnami kawy, barwnymi koralikami i brokatem. Ozdobne mydełka w różnorakich formach (misie, babeczki, samochodziki, serduszka, sowy) zostały zapakowane w celofan i pięknie zawiązane wstążeczką.

W czwartek “Tropem przygody” wyruszyliśmy do Wieliczki. “Kopalnia soli” zachwyciła dzieci swoim bogactwem i niezwykłą historią. Grupa zeszła 135 m pod ziemię, zwiedziła 20 komór (w tym najpiękniejszą kaplicę św. Kingi), pokonała w sumie 800 schodów, a także wysłuchała koncertu Chopina nad brzegiem jednego z solankowych jezior.

Natomiast piątek rozpoczęliśmy od wykonania pięknych kotylionów kwiatowych z bibuły, aby później przenieść się w “Krainę Tańca”, gdzie nie zabrakło świetnej muzyki i wyśmienitych tańców przy gorących rytmach oraz wielu zabaw i konkursów z nagrodami. Przed nami drugi tydzień ferii, który zapowiada się równie ekscytująco! 🙂

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

Zobacz także: