Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, znalazł się na 10. miejscu w rankingu Newsweeka N15.

To ranking wyróżniający 15 najlepszych prezydentów w naszym kraju. Odbywa się od 2008 r. podczas Kongresu Regionów. Paweł Silbert został tak doceniony już drugi raz z rzędu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, uplasował się w piętnastce najlepszych prezydentów na dziesiątym miejscu.

Tak zadecydowało ponad 100 prezydentów miast z całej Polski oraz kapituła rankingu N15. Dziękuję i cieszę się, że państwo doceniają, jak piękne idee zamieniają się w czyny i cieszą ludzi – napisał prezydent na swoim facebookowym profilu.

N15 to ranking, w którym głosują na siebie nawzajem szefowie miast. To oni decydują o tym, którego prezydenta należy wyróżnić, który z nich zrobił w danym roku dużo dla swojego miasta i który to miasto wypromował na ogólnopolskiej arenie.

W tym roku pierwsze miejsce w rankingu N15 zajął pośmiertnie Paweł Adamowicz, zamordowany prezydent Gdańska. Druga pozycja przypadła Wadimowi Tyszkiewiczowi, prezydentowi Nowej Soli, a trzecie Ryszardowi Brejzie, prezydentowi Inowrocławia. Tytuł Superprezydenta zdobył Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który już wielokrotnie wygrywał w rankingu Newsweeka. Wśród tegorocznych wyróżnionych prezydentów znalazł się jeszcze tylko jeden szef miasta z województwa śląskiego. Czwarte miejsce zajął Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Przypomnijmy, że Paweł Silbert jest prezydentem Jaworzna od 2002 r. W zeszłym roku jaworznianie wybrali go na piątą kadencję. Przez lata jego prezydentury Jaworzno przeszło wielką metamorfozę. Powstała między innymi nowa sieć dróg, po mieście jeżdżą elektryczne autobusy, a duża część Jaworzna została skanalizowana. Miasto jest znane w Polsce z innowacyjnych rozwiązań.

Tekst: AZ-H

Zobacz także: