Jedna z najstarszych cyklicznych imprez, organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, miała w ubiegłą sobotę – 22 czerwca – swój zacny jubileusz. Przy świetnych warunkach pogodowych oraz licznie zgromadzonych zawodnikach, swoje 25. urodziny obchodził Wyścig Rowerów Górskich.

Tegoroczna impreza, której trasa wiodła ponownie terenami leśnymi zlokalizowanymi w rejonie zalewu Sosina, zgromadziła na starcie 202 uczestników z wielu zakątków Śląska i Małopolski, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Będzina, Chrzanowa, Pszczyny, Krakowa i Zawiercia. Jaworzno reprezentowane było przez 43 rowerzystów.

Zwycięzcą jubileuszowego wyścigu został Paweł Ścierski, reprezentujący MŚ Cycling Trening i Dietetyka z Tychów – z czasem 14:13. Drugie miejsce zajął brat zwycięzcy Maciej Ścierski, który był tylko o sekundę gorszy (14:14), a na trzecim stopniu podium, z czasem 14:26, stanął Piotr Krawczyk z Dąbrowy Górniczej, jadący w barwach Real 64-STO.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Anna Wajzer, mieszkanka Zawiercia reprezentująca Sengam Sport Racing Team, która zanotowała czas 17:12. Drugie miejsce przypadło w udziale Marzenie Pasternak z Brzeszcz (klub Nice Jura Bike Częstochowa), która zanotowała czas 19:24, a miejsce trzecie, z czasem 19:48, zajęła sosnowiczanka Mariola Pietras z klubu Carbon OCR Racing Team.

Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców naszego miasta okazał się Ryszard Piechówka, który niemal 10-kilometrową trasę wyścigu przejechał w czasie 15:13. Najlepszą jaworznianką była natomiast Bożena Knapik, która zanotowała czas 22:14.

Oprócz najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji „lokalnej” oraz generalnej, nagrody i wyróżnienia otrzymali również najlepsi zawodnicy i zawodniczki w dziewięciu kategoriach męskich i trzech kobiecych. Każdy z uczestników imprezy otrzymał ponadto pamiątkową koszulkę, medal oraz butelkę wody mineralnej.

Pełna lista wyników znajduje się TUTAJ!

25. Wyścig Rowerów Górskich odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, a jego sponsorem ponownie była firma Tauron Wytwarzanie S.A.

Zobacz także: