Grupa teatralna KOLEKTYW GAŁGANY działa w Domu Kultury od września 2018 roku. Na zajęcia przychodzi młodzież pasjonująca się teatrem i pragnąca przygotować się do profesjonalnych działań aktorskich i pracy scenicznej. 

“A co ten Witkacy?” to pierwszy oficjalny pokaz aktorskich umiejętności. Młodzież do tematu podeszła ambitnie i na swoje premierowe danie wzięła scenę z nigdy niedokończonego dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. “Straszliwy Wychowawca”.

Poznając siebie nawzajem, małymi kroczkami, podczas wspólnej pracy, która oczywiście była dla nas również świetną zabawą, odkryliśmy skryte talenty, które gotowane – raz na wolnym, raz na gorącym ogniu, postanowiliśmy zaserwować wam jako danie główne, w ten piątkowy wieczór – mówiła po spektaklu Joanna Skalińska, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Młodzież, wiążącą swą przyszłość ze sceną, zapraszamy do udziału w spotkaniach KOLEKTYWU GAŁGANY, który do pracy w Domu Kultury wróci we wrześniu, a na zachętę – porcja zdjęć autorstwa Magdaleny Hałas, której serdecznie dziękujemy!