W ubiegły piątek 29 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie pełnowymiarowego sztucznego boiska piłkarskiego z oświetleniem, które powstało przy stadionie miejskim MCKiS Victoria. Punktualnie o godzinie 10.00 rywalizację rozpoczęły drużyny orlików z rocznika 2008 jaworznickich klubów piłkarskich. Dwie godziny później na drugim boisku pojawili się zawodnicy z kategorii młodzików roczniki 2006/07. W grupie orlików najlepszy okazał się – trenowany przez kończącego prace jako szkoleniowca Bolesława Wrocławka – “Górnik” Jaworzno, który wyprzedził teamy Akademii 2012 Jaworzno, LKS “Ciężkowianka” Jaworzno, JSP “Szczakowianka” Jaworzno, “Victoria” 1918 Jaworzno i LKS “Zgoda” Byczyna.

Najlepszym strzelcem wśród orlików został Mateusz Radomski “Górnik” Jaworzno, zdobywca 15 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano jego klubowego kolegę Szymona Głowackiego, który podczas rozgrywek nie dał się pokonać napastnikom rywali. Z kolei najlepszym zawodnikiem został Marceli Motyka z Akademii 2012. W rywalizacji młodzików triumfowała Akademia 2012 Jaworzno przed MCKiS-em Jaworzno, Victorią 1918 Jaworzno i Zgodą Byczyna. Wśród młodzików królem strzelców został Maciej Madejczyk z Akademii 2012 – zdobywca 6 goli, najlepszym bramkarzem jego partner z drużyny Bruno Mazur, a najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Jarzynkę MCKiS Jaworzno.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały piękne pamiątkowe puchary, podobnie jak wyróżniający się zawodnicy oraz zespoły, które zajęły miejsca na podium. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział między innymi włodarze Jaworzna prezydent Paweł Silbert i jego zastępczyni Monika Bryl, parlamentarzyści Jacek Falfus- zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu oraz jaworzniccy posłowie Dariusz Starzycki i Paweł Bańkowski. Obecna była radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Sebastian Kuś, zastępca dyrektora ds. sportu Dariusz Chrapek oraz radni Rady Miejskiej w Jaworznie.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 4 miliony złotych z których 1,5 miliona wyniosła dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zabierając głos prezydent Paweł Silbert podziękował za wsparcie posłom Jackowi Falfusowi i Dariuszowi Starzyckiemu oraz pomysłodawcom inwestycji jaworznickim radnym Nikodemowi Motyce oraz Sebastianowi Pyci i naczelnikowi wydziału inwestycji miejskich Grzegorzowi Cyranowi. W ostatnich dniach boisko zostało poddane rygorystycznym badaniom, które przeprowadziło certyfikowane przez FIFA laboratorium z Belgii. Sprawdzana była m.in. trwałość nawierzchni, jej odporność na warunki atmosferyczne i interakcja piłki z nawierzchnią. Na tej podstawie przyznano certyfikat FIFA 2 STAR.
Zgodnie z projektem powstało boisko piłkarskie o wymiarach 110 m na 66 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej trzeciej generacji. Wydzielono w ramach pełnowymiarowego boiska dwa mniejsze (56m x 26m), boiska treningowe z przenośnymi bramkami. Kompleks sportowy posiada nowocześniejsze sztuczne oświetlenie, które umożliwi użytkowanie boiska po zmroku.
Powstały obiekt z całą pewnością usprawni proces szkolenia piłkarskiej młodzieży, a także treningi jaworznickich drużyn seniorów. Zastosowanie nawierzchni ze sztucznej trawy umożliwi bezpieczne i komfortowe prowadzenie treningów w zimowym okresie przygotowawczym. Z kolei wydzielenie dwóch mniejszych boisk pozwoli, aby treningi i turnieje odbywały się równolegle.

Końcowa kolejność Turnieju Piłkarskiego Dzieci Jaworzno’2018

Orliki rocznik 2008
1.”Górnik” Jaworzno
2. Akademia 2012 Jaworzno
3. LKS “Ciężkowianka” Jaworzno
4. JSP “Szczakowianka” Jaworzno
5.”Victoria” 1918 Jaworzno
6. LKS “Zgoda” Byczyna

Młodziki roczniki 2006/07
1.Akademia 2012 Jaworzno
2.MCKiS Jaworzno
3.”Victoria” 1918 Jaworzno
4.LKS “Zgoda” Byczyna

Zobacz także: