Drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu nie zwalniają tempa. W ubiegłą sobotę 13 listopada podopieczni Tomasza Wątorka wygrali pewnie na własnym parkiecie z zespołem Extrans Sędziszów Małopolski 3 – 0 notując tym samym ósme zwycięstwo z rzędu.

Sobotnie starcie miało wyrównany przebieg tylko w secie pierwszym do stanu 17 – 17. W końcowym fragmencie tej odsłony skuteczna gra blokiem naszej drużyny zaowocowała wygraną 25 – 22. W dwóch kolejnych partiach przewaga jaworznian nie podlegała żadnej dyskusji. Podopieczni Wątorka dominowali na boisku o czym świadczy przebieg drugiego i trzeciego seta. W secie drugim gospodarze prowadzili nawet 20 – 9 żeby wygrać tą odsłonę 25 – 16. Podobnie było w secie trzecim. Jaworznianie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę prowadząc 12 – 5, 17 – 10 i jasne było, że tego seta i całego meczu przegrać nie mogą. Ostatecznie nasi siatkarze wygrali trzecią, ostatnią partię 25 – 17.

Bez wątpienia pierwsze skrzypce w naszej drużynie grał atakujący Karol Borończyk zdobywca 21 punktów.

W meczu 9 kolejki nasz zespół czeka wyjazd do Krakowa na mecz z miejscowym Hutnikiem. Mecz odbędzie się w sobotę 20 listopada.

Kolejny mecz na własnym boisku siatkarze MCKiS zagrają w środę 24 listopada. Przeciwnikiem będzie TS Volley Rybnik. Spotkanie w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80 rozpocznie się o godzinie 18.30.

13.11.2021 r.
MCKiS Jaworzno – Extrans Sędziszów Małopolski 3 – 0 ( 25 – 22, 25 – 16, 25 – 17 )

MCKiS: Borończyk, Grzegolec, Żeliński, Wojtaszkiewicz, Pietras, Czerwiński, Gepfert ( libero ) oraz Strzeżek, Komar, Buczek, Bąk, Poręba.

Extrans: Starzec, Bilski, Polek, Marciniak, Kotyla, Perłowski, Szczęch ( libero ), Nowak R.( libero ) oraz Grendysa, Kozłowski, Bochenek.