W dniu 7 marca nasza II ligowa drużyna MCKiS Jaworzno rozegrała zaległe spotkanie z liderem grupy C AZS AGH Kraków. Spodziewaliśmy się niezwykle zaciętego widowiska i nie zawiedliśmy się.

Od samego początku meczu mocna, fizyczna walka na każdym centymetrze parkietu, a żadna z ekip nie pozwoliła rywalom na narzucenie własnych warunków gry. Wynik oscylował całą kwartę w granicach remisu, która zakończyła się 23:20 dla AGH. W drugiej kwarcie zanotowaliśmy niestety słabszy fragment, który perfekcyjnie wykorzystali goście z Krakowa. Wyszli na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy. Po 20 minutach gry 45:36 dla AGH. Po przerwie agresywniej grający zawodnicy z Krakowa zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku. Wymusili kilka strat, które w łatwy sposób zamienili na punkty. Prowadzenie gości wzrosło do 14 punktów i tak naprawdę już nikt nie wierzył, że coś w tym meczu może się jeszcze zmienić. Niespodziewanie jaworznianie włączyli wyższy bieg i zaczęli odrabiać straty. Mocniejsza defensywa, szybkie kontrataki, punkty z ponowienia akcji pozwalają wrócić do gry i na koniec trzeciej kwarty doprowadzić do remisu 62:62.

Ostatnia odsłona to istna gra nerwów. Punkty wpadają na zmianę po obu stronach parkietu. Po niezwykle emocjonującej końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali goście, przegrywamy to spotkanie 85:83. Najlepiej w naszej drużynie zaprezentowali się: Wojtek Zub – 21 punktów, 7 zbiórek, Maciek Maj – 18 punktów, Emil Podkowiński – 10 punktów, 7 zbiórek.

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków
83:85 (20:23;16:22;26:17;21:23)

MCKiS Jaworzno: Zub – 21(2×3); Maj – 18(1×3); Podkowiński – 10; Dąbek – 9; Gworek – 8; Grochowski – 6; Weiss – 4; Wróblewski – 4; Lemański – 2; Goldammer – 1.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeździe z SSK Rzeszów 11 marca (niedziela) o godz. 18.00 w Hali ROSIR przy ul. Jałowego 23 w Rzeszowie.