Znamy nazwiska wszystkich siatkarzy, którzy mają zasilić drużynę MCKiS Jaworzno w nowym sezonie 1. ligi. Miejskie Centrum Kultury i Sportu postawiło zarówno na sportowców grających w polskich drużynach, jak i tych, którzy występowali zagranicą.

– Do naszego zespołu dołączy siedmiu nowych zawodników, którzy wzmocnią siatkarskie szeregi – zaznacza Dariusz Chrapek, zastępca dyrektora ds. sportu w MCKiS. – W nowym sezonie chcemy pokazać rywalom naszą siłę i świetną grę zespołową – podkreśla.

Przypomnijmy, że w naszej drużynie zostają: Oskar Wojtaszkiewicz, Karol Borończyk, Mateusz Pietras, Jakub Grzegolec, Paweł Żeliński, Maciej Polański i Kacper Ledwoń. Z zespołem pożegnali się natomiast: kapitan Mariusz Magnuszewski, Tomasz Pizuński, Kamil Dębski, Konrad Stajer, Bartosz Zieliński, Mateusz Błasiak i Bartosz Kowalczyk.

W poprzednim artykule (Powitania, pożegnania i powroty) zaprezentowaliśmy sylwetki dwóch zawodników, którzy mają dołączyć do naszej drużyny. To Jakub Janicki i Jan Siemiątkowski. Pierwszy jest wychowankiem Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie (jego trenerem był Maciej Rzędzicki), a od 2017 roku szkolił się w KS Jastrzębski Węgiel SA. Występuje na pozycji libero. Z kolei Jan Siemiątkowski grał w poprzednim sezonie w pierwszoligowym Exact Systems Norwid Częstochowa. Znalazł się w gronie najlepszych atakujących w lidze.

Kolejni siatkarze dołączają do MCKiS Jaworzno

Kolejnym zaproszonym do drużyny MCKiS siatkarzem jest Tomasz Polczyk, który w poprzednim sezonie grał w drugoligowej Olimpii Sulęcin, a wcześniej występował w zespole UVC Ried, grającym w austriackiej ekstraklasie. Nowy zawodnik MCKiS-u ma grać na pozycji przyjmującego.

Drugim przyjmującym będzie zapewne Krzysztof Gulak, który do Jaworzna przeniesie się z pierwszoligowej ekipy KPS Siedlce. Był też zawodnikiem plusligowego Indykpolu AZS Olsztyn, greckiego A.C.C. Kyzikos Neas Peramou i belgijskiego Axis Guibertin.

Trzeci przyjmujący to Wojciech Szwed, który sześć lat spędził w raciborskim Rafako, a zaczynał jako 10-latek w drużynie minisiatkówki. Trenował też w MMKS Kędzierzyn-Koźle i w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Następnie przeszedł do pierwszego zespołu i dzięki temu miał okazję grać w PlusLidze. W minionym sezonie występował w SPS Chrobry Głogów.

Na pozycji środkowego zagra najpewniej Jędrzej Kaźmierczak. Siatkarskie szlify zdobywał UKS-ie 9 Leszno. Cztery minione sezony spędził w Gwardii Wrocław w zespołach młodzieżowych i drużynie seniorskiej.

Ostatnim ze spodziewanych w Jaworznie sportowców jest rozgrywający Damian Czetowicz. Gry w siatkówkę uczył się w SMS PZPS Spała, a poprzedni sezon spędził na estońskich parkietach w drużynie Selver Tallinn Võrkpalliklubi.

Jak podkreśla Mariusz Syguła, trener MCKiS Jaworzno, wymienieni zawodnicy już od dawna byli typowani do jaworznickiego zespołu. – Jesteśmy przekonani, że swoimi umiejętnościami wzmocnią naszą drużynę w nadchodzącym sezonie – podkreśla szkoleniowiec. – Nowe nazwiska wniosą powiew świeżości do pierwszej ligi – dodaje.

Przygotowania do rundy jesiennej siatkarze rozpoczną 27 lipca. Początek nowego sezonu został zaplanowany na 23 września.