Siatkarska drużyna MCKiS Jaworzno zwiera szyki, prezentowani są kolejni nowi zawodnicy, ekipa trenerska też się wzmacnia. Przygotowania do rundy jesiennej ruszą 27 lipca, a celem na sezon jest sięgnięcie po lepszy, niż w minionych rozgrywkach, wynik.

Skład zespołu z Jaworzna zmienia się nieco po ostatnim sezonie Krispol I Ligi. W jaworznickiej drużynie pozostali Oskar Wojtaszkiewicz, Karol Borończyk, Mateusz Pietras, Jakub Grzegolec, Paweł Żeliński, Maciej Polański i Kacper Ledwoń. Zespół opuścili z kolei kapitan Mariusz Magnuszewski, Tomasz Pizuński, Kamil Dębski, Konrad Stajer, Bartosz Zieliński, Mateusz Błasiak i Bartosz Kowalczyk.

Pozyskano nowych, utalentowanych siatkarzy i sukcesywnie odbywa się ich prezentacja. W sumie jaworznicka drużyna, nad którą pieczę sprawuje profesjonalny sztab szkoleniowy, z trenerem Mariuszem Sygułą na czele, wzbogaci się o siedmiu nowych zawodników. Jako pierwsi zostali zaprezentowani jaworznickim kibicom siatkówki Jakub Janicki i Jan Siemiątkowski. Nazwiska kolejnych poznamy w ciągu najbliższych dni.

– Wszyscy mają bardzo dobrą kartę zawodniczą. Niektórzy grali za granicą. Do naszej drużyny dołączą też siatkarze, którzy zdobywali doświadczenie w ligach młodzieżowych – zdradza szkoleniowiec drużyny MCKiS Jaworzno Mariusz Syguła.

Nowe twarze

Co wiemy o Jakubie Janickim i Janie Siemiątkowskim?

Pierwszy z nich skończy w tym roku 19 lat i gra na pozycji libero. Jest wychowankiem Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Od 2017 roku występował w barwach KS Jastrzębski Węgiel SA. Z kolei niespełna 24-letni Jan Siemiątkowski występuje na pozycji atakującego. W poprzednim sezonie był zawodnikiem pierwszoligowego Exact Systems Norwid Częstochowa.

W nowym sezonie trenerskie szeregi naszej drużyny wzmocni też nowy szkoleniowiec. Sztab zasili profesjonalny trener przygotowania motorycznego, który zadba o formę fizyczną jaworznickich zawodników, a dokładnie o skoczność, dynamikę i przygotowanie siłowe naszych siatkarzy. Będzie nim Krystian Kisielewski.

Przygotowania do rundy jesiennej nasi siatkarze rozpoczną 27 lipca. Drużyna ma do zrealizowania cel: poprawę wyniku z ubiegłego sezonu.

– Chcemy pokazać siatkarskiemu środowisku, że jesteśmy liczącym się partnerem na ligowych parkietach – zaznacza Mariusz Syguła. Jak jednak dodaje, to zadanie będzie sporym wyzwaniem, szczególnie że w I Lidze są drużyny, które pretendują do Plus Ligi. – Nowy sezon będzie z pewnością bardzo emocjonujący – podkreśla trener MCKiS Jaworzno.

Jesienne rozgrywki mają rozpocząć się 23 września.