Czołganie się w piachu, błocie i zimnej wodzie, strome podbiegi oraz pokonywanie wysokich ścianek czy zasieków z drutu kolczastego to tylko część wyzwań, jakie czekają na śmiałków, którzy wezmą udział w kolejnej edycji biegu Horror Masakrator. Zawodnicy wystartują w sobotę, 29 października, w parku Gródek. Zapisy do udziału w biegowym wydarzeniu już ruszyły.

Podobnie jak rok temu – dorośli uczestnicy sportowego wyzwania będą mieli do wyboru dwie trasy.

Pierwsza liczyć będzie 9 km oraz 25 przeszkód. Zawodnicy, którzy zdecydują się na trudniejsze wyzwanie, zmierzą się w kategoriach: elita, open, drużynowej (elita i open) lub masters elite dla osób powyżej czterdziestego roku życia.

Druga trasa tegorocznej edycji zawodów Horror Masakrator to 5 km z 20 przeszkodami. Przewidziane są tu dwie klasyfikacje: open i drużynowa open. – Początkującym polecam dystans 5 km, mniej przeszkód, mniej surowe zasady ich pokonywania i bezpieczny limit czasowy na pokonanie całej trasy – radzi Mariusz Ziach, główny organizator imprezy.

Trasę 5 km pokonać będą mogły także całe rodziny. Do udziału w klasyfikacji family zgłaszać się mogą rodzice z dziećmi od 8 do 15 lat. – Osoby z klasyfikacji family obowiązywać będą inne zasady i choć wykonany zostanie im pomiar czasu, to w tej klasyfikacji nagród nie przyznajemy – mówi Mariusz Ziach.

Zawodnicy wystartują w 50-60 – osobowych grupach, tzw. falach, co 15 minut. Trasa biegów będzie dobrze oznaczona strzałkami i taśmą. Ponadto w wyznaczonych miejscach czekać będą sędziowie i wolontariusze, których zadaniem będzie informowanie uczestników biegu o sposobie pokonania przeszkód i weryfikowanie poprawności ich pokonania. Za niepokonanie przeszkody lub niepoprawną technikę wyznaczą karne zadania.

Z uwagi na późną godzinę imprezy, zawodnicy proszeni są o zabranie ze sobą czołówek, czyli specjalnych lampek do oświetlania drogi.

Do udziału w Horror Masakrator zgłosić się można przez specjalny panel na stronie internetowej dostartu.pl. Tam też znajdziemy regulamin biegu.

Tradycyjnie już klimat biegu będzie halloweenowy. Organizatorzy proszą, aby zawodnicy postarali się o odpowiednie stylizacje i makijaże. Im straszniej będą zawodnicy wyglądać, tym lepiej. Autorzy najciekawszych stylizacji mogą liczyć na nagrody.

Natalia Czeleń

Horror Masakrator to bieg z przeszkodami dla miłośników adrenaliny i trudnych wyzwań | fot. Natalia Czeleń