Letni wypoczynek dla w ramach Akcji Lato w Klubie Kasztan upłynął szybko i intensywnie. Oprócz zajęć w Klubie, kiedy m.in. budowaliśmy i testowaliśmy obiekty pływające z recyklingu czy naturalne szałasy dzieci brały udział w atrakcyjnych wycieczkach.

W Muzeum Rzemiosł w Żarkach dzieci zapoznały się z tradycyjnymi rzemiosłami oraz praktycznie mogły spróbować swoich sił w mieleniu mąki lub przerabianiu jej na pizzę. Z tej wycieczki przywiozły również własnoręcznie zrobione pamiątki z siana oraz słodycze – kolorowe lizaki i cukierki.

Również z własnoręcznie zrobionymi pamiątkami wróciliśmy z wycieczki do chorzowskiego Skansenu. Tym razem dzieci wykonały kolorową biżuterię z wełny czesankowej. Dodatkowo niezapomnianym przeżyciem był spacer z przewodnikiem po skansenie oraz ognisko w scenerii muzealnych zabudowań i parku. Spacerowanie i podziwianie pięknej przyrody towarzyszyło również wycieczkom do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej i Kulturowej w Sławkowie.

Wycieczki do Funzeum w Gliwicach i Bajki Pana Kleksa w Katowicach pozwoliły dzieciom bawić się do woli, doświadczać wielu wrażeń polisensorycznych oraz zdobywać nowe wiadomości. Ogromnym przeżyciem była wycieczka do parku linowego w Bielsku-Białej. Spacery wśród konarów drzew, wielka kręcioła czy ogromny plac zabaw, które udostępnia Park w Dechę, okazały się najlepiej wspominaną atrakcją minionej Akcji Lato. Skorzystaliśmy także z lokalnej oferty, wycieczka do jaworznickiej SOWY i Geosfery – była równie ciekawa! Serdecznie dziękujemy także lokalnym przedsiębiorcom i osobom zaprzyjaźnionym, które wsparły Akcję Lato – pani radnej Bernadecie Palce, panu Andrzejowi Jarek z firmy Tech-serwis, Piekarni państwa Palka oraz MZDiN.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, które nas gościły, przygotowały i prowadziły atrakcje dla dzieci podczas tegorocznej Akcji Lato, a dzieciom gratulujemy zaangażowania i zapraszamy na przyszłe wydarzenia!