Spotkania aktywnych i przedsiębiorczych kobiet w ramach cyklu “Aktywne Jaworznianki” cieszą się coraz większą popularnością. Czwarta już edycja, która odbyła się 9 marca, zgromadziła w Sali Obrad Urzędu Miejskiego 85 kobiet.

Ideą projektu mają być miłe spotkania jaworznianek, które chcą się dzielić doświadczeniami zawodowymi, pasjami, zachęcać do aktywności panie, które dopiero planują kariery zawodowe lub powrót na rynek pracy.

Zawsze nam się marzyło, aby organizować takie spotkania dla aktywnych kobiet. Abyśmy, my kobiety, nawzajem się inspirowały, motywowały. Taki był nasz cel – podkreśliła Karolina Boborowska, która razem z Patrycją Kłósek jest inicjatorką tych ciekawych spotkań.

Panie przekonały do swojego pomysłu Monikę Bryl, zastępcę prezydenta, która bardzo chętnie spotyka się z jaworzniankami i sama, jak to podkreśliła jedna z prelegentek, jest inspiracją dla kobiet, ponieważ miała w sobie odwagę do przyjęcia tak ważnego stanowiska i bardzo dobrze sobie radzi.

Piątkowe spotkanie zbiegło się ze świętem kobiet, dlatego też na panie czekało mnóstwo niespodzianek. Każda z nich została obdarowana kwiatkiem, a pierwsze 60 otrzymało niespodzianki od sponsorów. A że okazja była szczególna, paniom najpierw złożyła życzenia Monika Bryl.

Nie ukrywam, że moim marzeniem było, abyśmy wspólnie się spotykały i działały. Dlatego gratuluję inicjatorkom i cieszę się, że zjawiły się u mnie z tym pomysłem. Wszystkim paniom z okazji ich święta chciałabym złożyć najlepsze życzenia, aby rodzina była dla was wsparciem, dzieci okazywały szacunek, troskę. Aby ten rok był łaskawy, a wy same realizowały się w każdym obszarze – dodała.

Podczas dwugodzinnego spotkania poruszano problemy typowo kobiece, tematy zaproponowane przez same uczestniczki. Wystąpiło pięć prelegentek. Ewa Jankowska-Nowak radziła, jak dobrać ubranie do sylwetki i urody. Jak dopasować dodatki, kolorystykę, aby nie przesadzić, ale poczuć się atrakcyjnie i komfortowo. Dopełnieniem tych rad był wykład Klaudii Chowaniak, kosmetolog, która mówiła, jak dbać o cerę i pielęgnować skórę na wiosnę, z jakich zabiegów korzystać i w jakim okresie. Z kolei Patrycja Kłósek, psychodietetyk, motywowała do dbania o linię i zdrowego odżywiania się. Zaś Iwona Bulanda radziła, jak budować pewność siebie, walczyć o swoje i żyć w zgodzie ze sobą. Tylko dzięki treningowi jesteśmy w stanie rozwinąć skrzydła i pokonać trudności – namawiała Dominika Kajdas-Ciupek.

Ciekawe i budujące rady przypadły do gustu paniom, które jeszcze przy kawie dyskutowały i wymieniały się spostrzeżeniami.

Bardzo lubię te spotkania. Mogę się zorientować, jakimi branżami zajmują się przedsiębiorcze kobiety w Jaworznie. Wychodzę podbudowana, szczególnie zapamiętałam, że nie należy ukrywać problemów, ale wprost o nich mówić – podsumowała spotkanie Ewa Knapik. Kolejne spotkanie “Aktywnych Jaworznianek” odbędzie się w maju.

Tekst: ES

Zobacz także: