Płonęły trawy

Wystarczyło kilka dni bez mrozu i śniegu, by strażacy znów mieli pełne ręce roboty. W poniedziałek gasili pożar przy ulicy Ciężkowickiej. Paliła się trwa. Z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej, a podczas akcji gaśniczej droga była nieprzejezdna. Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest zabronione. W płomieniach giną pożyteczne zwierzęta i owady. Poza tym bardzo łatwo utracić kontrolę nad ogniem. Za podobne działania można zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł. Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia można również trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Powszechna deratyzacja

Od poniedziałku w Jaworznie prowadzona jest wielka akcja odszczurzania. Na razie trwa sprzątanie, które ma pozbawić gryzonie ewentualnego pożywienia. Od czwartku, 15 marca, w miejscach niedostępnych dla innych zwierząt wykładana jest trutka na szczury. Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach, administratorach, użytkownikach oraz zarządcach nieruchomości i obiektów. Nadzór nad przebiegiem akcji deratyzacyjnej prowadzą przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie oraz policjanci i strażnicy miejscy. Za uchylanie się od tych obowiązków grozi kara grzywny w wysokości do 1,5 tys. zł.

Drogowcy na Północnej

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów chcą jak najlepiej wykorzystać ocieplenie, jakie aura zafundowała nam w ciągu ostatnich dni. Spotkać ich można było między innymi na ulicy Północnej, gdzie powstawała asfaltowa droga do bloku socjalnego. To pierwsze w tym sezonie prace z wykorzystaniem tak zwanej masy na gorąco.

Zniknął sprzęt

Na 500 zł wycenił swoje straty 51-letni mieszkaniec Jaworzna, którego piwnica została okradziona. Do włamania doszło wieczorem w piątek, 9 marca. Z piwnicy bloku przy ulicy Sempołowskiej zniknął zestaw narzędzi i wkrętarka. Jaworzniccy policjanci badają sprawę.

Tekst: GD

Zobacz także: