Koncert Galowy podsumowujący XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2019 już we wtorek 24 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków. Start o godzinie 11.00

W tym roku na jaworowych scenach zaprezentowało się w sumie 697 tancerzy, aktorów, recytatorów i muzyków. Nie zawiodły także przedszkolaki, których wystąpiło 169, a w swojej kategorii zaprezentowały piosenkę, taniec i wiersz. Ponadto jurorzy ocenili 139 prac plastycznych, w tym 28 rzeźb.

W tegorocznym festiwalu w sumie wzięło udział 1005 młodych artystów, nie tylko z Jaworzna. Gościliśmy także uczestników między innymi z Trzebini, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Katowic.

Podobnie jak w ubiegłym roku, największą popularnością cieszył się przegląd taneczny, w którym zaprezentowało się 288 młodych tancerzy – zdradza Agata Stelmachów, kierownik Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego.

Podczas gali finałowej odbędzie się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom. Będzie można też przekonać się, jak utalentowani są młodzi ludzie, bowiem na scenie zaprezentują się laureaci następujących kategorii: recytatorskiej, wokalnej, tanecznej i przedszkolnej.

Organizatorzy, czyli Miejskie Centrum Kultur i Sportu oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapewniają, że galowe występy zadowolą oczy i uszy publiczności w każdym wieku, gdyż na scenie zaprezentują się najlepsi z najlepszych.

Przed publicznością wystąpią:

Zespół dziecięcy MOPT piosenka “Straszny budzik”
PM 27 piosenka “Świat bez wody”
PM 1 wiersz “Smog nad miastem”
PM 1 taniec “Wiosenne słońce”
Jagoda Rataj piosenka “Pali się”
Endo SQuad Studio Ruchu Endorfina Katowice
Zespół Kontrasty DK Komorowice Bielsko-Biała piosenka “Niech ziemia tonie w kwiatach”
Endo Crew Studio Ruchu Endorfina Katowice
Aleksandra Bojko SP 15 wiersz “Prośba o skrzydła”
Axel Crew Royal Dance Studio przy SP 1 Chrzanów
Natalia Siekierka piosenka “Nieznajomy”

Zapraszamy!