W ramach finału Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej pn. “Od Przedszkolaka do Olimpijczyka” im. Adama Kasprzyka, na parkiecie Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym, 18 maja rywalizowali mali reprezentanci 8 jaworznickich przedszkoli. Przy mocnym dopingu rodziców, młodzi sportowcy nie szczędzili sił w kolejnych konkurencjach.

–  Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa – podkreśla Robert Długosz z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Jaworznie. – Podczas takich imprez dzieci uczą się sportowej rywalizacji, zasad fair play i przekonują się, że warto uprawiać sport. Taka olimpiada to również integracja zarówno przedszkolaków, jak i rodziców, którzy przyglądają się wyczynom swoich pociech – zaznacza.

Najlepsze w sportowej rywalizacji okazało się Przedszkole Miejskie nr 2. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z PM 27, trzecie zajęło PM 26, a czwarte – PM 18. Na kolejnych lokatach znaleźli się reprezentanci PM 7, PM 10, PM 19 oraz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7.

Każdy zespół liczył po dziesięcioro dzieci, w tym pięciu chłopców i pięć dziewczynek. Przedszkolaki zmagały się w sztafecie z szarfami, biegu na czworakach, w konkurencji zanieś/przynieś (jeden z zawodników, biegnąc, zanosił woreczek do półmetka, drugi przejmował woreczek i oddawał go zespołowi), rzutach woreczkami do celu, sztafecie z pałeczką, tzw. skokach dodawanych, w których każdy zawodnik oddaje skok, a poszczególne odległości są sumowane. Ostatnią konkurencją był slalom z pałeczką.

Bez względu na zajętą lokatę, wszystkie drużyny dostały puchary, dyplomy, koszulki i znaczki okolicznościowe, a nagrody wręczył Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.