Podopieczni trenera Pawła Cygnara wygrali kolejny mecz rundy wiosennej pierwszej grupy 4. ligi śląskiej. Tym razem Drwale ze Szczakowej pokonali zawodników Sarmacji Będzin. Pojedynek na stadionie przy ul. Kościuszki zakończył się wynikiem 3:0.

Spotkanie było emocjonujące do samego końca, tym bardziej że mecz przebiegał bez punktów niemal do ostatniej minuty. Dopiero w samej końcówce piłkarze Szczakowianki strzelili trzy gole z rzędu. Jako pierwszy piłkę do siatki wkopał w 87. minucie Mateusz Wawoczny, a w 89. do bramki rywali trafił Mateusz Budak. Autorem trzeciego gola w doliczonym czasie gry był Kamil Bochenek.

To czwarty wygrany mecz Drwali tej wiosny. Przegrali natomiast dwa inne. W najbliższą sobotę, 24 kwietnia, zagrają z MKS-em Myszków.

Do gry w najbliższy weekend powrócą też inne jaworznickie zespoły z niższych lig, które z powodu lockdownu nie mogły rozpocząć w połowie marca rozgrywek rundy wiosennej. Ostatnie poluzowanie obostrzeń pozwala jednak na wznowienie piłkarskich pojedynków.

Sezon ma się zakończyć 30 czerwca, ale czynimy starania na szczeblu PZPN, aby w razie potrzeby, mógł być przedłużony do połowy lipca – informują działacze Małopolskiego ZPN-u. To właśnie w małopolskich ligach grają trzy pozostałe jaworznickie drużyny piłkarskie.

W ten weekend występująca w wadowickiej okręgówce Victoria 1918 Jaworzno zagra z LKS-em Gorzów. Zmagająca się w tej samej lidze LKS Zgoda Byczyna zmierzy się z Sosnowianką Stanisław Dolny. Z kolei piłkarze LKS Ciężkowianki, grający w chrzanowskiej A klasie, stoczą bój z Błyskawicą Myślachowice.

Drużyny znają już także harmonogram zaległych meczów z marca i kwietnia. Spotkania zaplanowano na środy i dni świąteczne w maju i czerwcu.

Przypominamy, że od 19 kwietnia powróciła możliwość współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, prowadzonego przez zarejestrowany związek sportowy. Znów można prowadzić także zajęcia, również dla dorosłych sportowców, na świeżym powietrzu (na stadionach, boiskach, orlikach, kortach tenisowych). W takich zajęciach może brać udział maksymalnie 25 osób.