Jaworzniccy siatkarze MCKiS, grający w I lidze zwyciężyli w Plebiscycie Śląskiej Siatkówki w kategorii debiut roku w sezonie 2017/2018.

Kibice, głosując na naszą drużynę, docenili awans Sokołów do pierwszej ligi.

Bardzo nas cieszy to wyróżnienie i fakt, że siatkarscy kibice głosowali na jaworznicki zespół. To duży sukces naszych zawodników i kadry trenerskiej oraz potwierdzenie ich ciężkiej pracy, dzięki której drużynie  udało się awansować. Teraz występujemy w roli beniaminka, ale naszym sportowym priorytetem na ten sezon jest z pewnością utrzymanie się na obecnym poziomie rozgrywek – mówi Dariusz Chrapek, zastępca dyrektora ds. sportu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, który wraz z Sebastianem Kusiem, dyrektorem MCKiS oraz Mariuszem Łozińskim, trenerem siatkarzy odebrali statuetkę podczas II gali Śląskiej Siatkówki, organizowanej w piątek 4 stycznia w Katowicach przez Śląski Związek Piłki Siatkowej.

Niestety ostatni mecz naszych siatkarzy, który Sokoły rozegrały we Wrześni w czwartek, 3 stycznia nie mógł zostać zaliczony do udanych. Jaworznianie zmierzyli się z drużyną APP Krispol w inaugurującym 17
kolejkę, pierwszym pierwszoligowym spotkaniu 2019 . Gospodarze, zajmujący obecnie 3 miejsce w tabeli z pewnością postawili sobie za cel zrewanżowanie się za porażkę, której doznali w pierwszym meczu z MCKiS-em. Na początku sezonu pokonaliśmy bowiem wrześnian 3:0. Tym razem jednak wysoko plasowana drużyna nie dała jaworznianom szans. Porażka boli tym bardziej, że był to pierwszy mecz siatkarzy
MCKiS-u, transmitowany w telewizji Polsat Sport.

Kolejne spotkanie rozegramy u siebie. W sobotę, 12 stycznia w hali przy ul. Inwalidów Wojennych 9 nasz zespół podejmował będzie drużynę AZS AGH Kraków. Początek meczu o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Tekst: DL

Zobacz także: