Po półrocznej przerwie ponownie spotkały się pomysłowe, przedsiębiorcze kobiety, czyli aktywne jaworznianki.

Cykl spotkań “Aktywnych jaworznianek” stał się w środowisku kobiet bardzo popularny. Na spotkaniu 7 grudnia w sali obrad Urzędu Miejskiego pojawiło się ponad 80 jaworznianek, które chcą dokonać jakiś zmian w swoim życiu, wdrożyć uwagi i rozwiązania proponowane przez prelegentki. Pomysłodawczyniami tych ciekawych spotkań są Karolina Bobrowska i Patrycja Kłósek, którym wtóruje i kibicuje Monika Bryl, zastępca prezydenta. Tematyka takich spotkań dotyczy różnych aspektów życia: zdrowia, Czasowe, asertywne, dowartościowane jaworznianki urody, zarządzania finansami. To mikołajkowe dotyczyło trzech ważnych, ale pożytecznych tematów: zarządzania czasem, bycia asertywną oraz samorozwoju, odblokowania wewnętrznego oporu.

Urszula Łatka-Styrkowiec radziła, jak, prowadząc aktywne życie zawodowe, zarządzać czasem, aby znaleźć go dla siebie; jak zarządzać zadaniami, obowiązkami, dzieląc je na pilne, ważne. Niby nic trudnego, indywidualna sprawa każdego, jednak prelegentka proponowała takie rozwiązania, które ułatwią zarządzanie czasem nie tylko w pracy zawodowej, ale też w życiu prywatnym.

Z kolei Anna Nitkiewicz-Jankowska uczyła kobiety prostego komunikatu asertywnego. Przekonywała, aby nie bać się wyrażać siebie, nie tłumić emocji, bo asertywna postawa nie tylko doda nam pewności siebie, ale też wpłynie pozytywnie na nasz stan zdrowia. Kobiety poinformowane, jak wyrażać siebie, znaleźć czas dla swoich przyjemności, przeszły do następnego wykładu na temat uwolnienia wewnętrznej blokady, który poprowadziła Katarzyna Mach. Prelegentka zachęcała kobiety do zmiany stylu życia, porzucenia tego, co je uwiera, odnalezienia nowej siebie.

Trzy ciekawe, ważne tematy, które mogą przydać się szczególnie teraz w okresie przygotowań świątecznych, dlatego kobiety opuściły UM naładowane pozytywną energią i pomysłami na najbliższe dni.

Byłam pierwszy raz na spotkaniu Aktywnych jaworznianek i podobało mi się. Mam zamiar zastosować sposoby organizowania czasem, prawdopodobnie jedną z metod proponowanych przez prelegentkę wdrożę w życie stwierdziła Marta Szywała.

Tekst: Ewa Szpak