9 marca – nieco wydłużając świętowanie Dnia Kobiet – miał miejsce w Klubie MCKiS NIKO “Romantyczny Recital Muzyczny” w wykonaniu zespołu INTIMO. Zaprezentował się także kabaret MY SE SAME w skeczu na czasie “Jak to jest być kobietą?” – a to wszystko dzięki współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ze Stowarzyszeniem Miłośników Amatorskiego Ruchu Teatralnego AMARANT.

Wieczór przypadł do gustu obecnym paniom, o czym świadczyły zajęte do ostatniego krzesła, a spontaniczne brawa rozlegające się po dowcipach prowadzącej Danuty Noszczyńskiej – znanej skądinąd pisarki powieści obyczajowych – rozlegały się często, by na koniec zamienić się w owacje na stojąco.

Przybyłe przedstawicielki płci pięknej (mądrej i pracowitej) od progu czekała niespodzianka – losowanie upominków (za które serdeczne podziękowania należą się Wodociągom Jaworzno Sp. z o. o., Tauronowi, MCKiS i Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej A. Lichocie), a potem było już tylko przyjemniej, romantyczniej i zabawniej.

Zespół INTIMO w składzie Ewa Bąkowska, Jacek Kielski i Dariusz Fec przypomnieli stare i nowsze przeboje bliskie sercu niejednej pani. I zapewne niejednej łza wzruszenia zakręciła się w oku.

Atmosferę podgrzał skecz duetu D. Noszczyńska – L. Smalcerz, miejscami rubaszny, acz życiowy.

Na Babskim Combrze w byczyńskim NIKO nie zabrakło również kwiatów i okolicznościowej poezji Ireny Skulich-Filipek.

O podniebienie pań zadbały instruktorki Klubu KASZTAN, serwując przepyszne tiramisu i apetyczne muffiny.

Na często stawiane pytanie “Kiedy powtórka?” – odpowiedź brzmi: w przyszłym roku 🙂

Zobacz także: