W minioną sobotę, 27 kwietnia, już po raz czwarty miłośnicy marszów z kijkami wzięli udział w ciężkowickim Rajdzie Nordic Walking!

Rajd w tym roku zaplanowany został na dystansie około 8,5 kilometrów, start i meta ulokowane były przy ulicy Zdrojowej w Ciężkowicach, a trasa zataczała koło prowadząc przez  malowniczą Doliną Żabnika. Cała trasa została przygotowana i zabezpieczona przez strażaków z OSP Ciężkowice, którzy solidnie i bezpiecznie kierowali uczestników od startu do mety.

Przed samym rozpoczęciem krótką rozgrzewkę dla startujących przeprowadziła instruktor nordic walking, a chwilę potem 158 śmiałków wyruszyło na trasę.

Już po godzinie od startu na mecie pojawili się pierwsi zawodnicy, a około godziny 12.00 wszyscy szczęśliwie i bezpiecznie dotarli do celu. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Urząd Miasta Jaworzna, po czym w specjalnie przygotowanym przez OSP namiocie można było posilić się na pysznym chlebem ze smalcem i ogórkiem, a słodka bułka z pewnością pomogła zregenerować siły.

Raj pełen niespodzianek

Jednak to nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów: najpierw okazałymi pucharami ufundowanymi przez p. Wicemarszałka województwa Śląskiego obdarowani zostali najstarsi uczestnicy zawodów. Wśród kobiet trafił on w ręce pani Romualdy Curyło, a wśród mężczyzn w ręce pana Kazimierza Głowacza. Po najstarszych uczestnikach przyszła kolej na najmłodszych. W tej kategorii najmłodszą uczestniczką została Aleksandra Romanowicz, a wśród chłopców Szymon Sierpowski.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników przeprowadzony został konkurs wiedzy z zakresu nordic walking, gdzie po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie można było wygrać interesujące nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Urząd Marszałkowski. Nagrody w imieniu organizatorów wręczali: radni Rady Miasta Jaworzna: Teresa Kondoszek oraz  Mirosław Pieczara, a także Robert Tarasek z ramienia Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przed nami kolejne marsze

Wszystkich fanów maszerowania z kijkami zachęcamy do startu w kolejnych imprezach nordic walking zaplanowanych w naszym mieście. Już 2 czerwca w Byczynie w ramach imprezy “Byczyński Byk” (zapisy od 19 maja), a 8 czerwca do “Geosfery” (zapisy już trwają).