W minioną sobotę 17 marca w pierwszym spotkaniu fazy PLAY OFF podejmowaliśmy na własnym parkiecie 6. zespół po rundzie zasadniczej KS Pogoń Ruda Śląska. Jak wiemy na tym etapie rozgrywek nie ma już miejsca na błędy, wszyscy znają stawkę o jaką grają i o każde zwycięstwo trzeba walczyć przez całe spotkanie na każdym centymetrze parkietu. Przekonali się o tym nasi koszykarze już w pierwszym meczu play off. Zawodnicy z Rudy Śląskiej udowodnili tego dnia, że nie przez przypadek znaleźli się w grupie ośmiu najlepszych zespołów w grupie.

Od pierwszego gwizdka konsekwentną defensywą podcinali skrzydła naszym koszykarzom, którzy nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu gry. Goście natomiast wykorzystali swoją szansę i toczyli równorzędny bój z gospodarzami. Pierwsza kwarta dla gości 22:17. Druga kwarta toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce kwarty rzuciliśmy kilka punktów z rzędu, które pozwoliły nam odskoczyć na 8 punktów po 20 minutach gry. Przerwa bardzo dobrze wpłynęła na zespół Przemysława Bilińskiego, który koncertowo wszedł w drugą połowę meczu. Kilka przechwytów, zabójczych kontrataków i szybko wychodzimy na prowadzenie 53:38.

Wydawać by się mogło, iż odparliśmy już atak ze strony rudzian i kontrolując grę dowieziemy zwycięstwo do końca meczu. Nic bardziej mylnego. Znani z mocnych charakterów zawodnicy Rudy Śląskiej rzucili się do odrabiania strat. Kilka celnych trójek zaświeciło światełko w rudzkim tunelu. W niespełna 4 min odrobili niemal całą stratę, a przed ostatnią kwartą tracili tylko cztery oczka. Na całe szczęście dobrze rozpoczynamy ostatnie 10 min gry. Po atakach pozycyjnych punktujemy zarówno spod samego kosza jak i dalekiego dystansu. Pozwala nam to ponownie odskoczyć na kilka punktów.

Mimo, iż rewelacyjnie dysponowani goście raz po raz trafiali z dystansu i próbowali zbliżyć się do zawodników MCKiS to w każdej sytuacji potrafiliśmy odpowiedzieć skutecznym atakiem i dowieźć zwycięstwo do ostatniej syreny. Po niezwykle trzeba przyznać ciężkim spotkaniu dla naszego zespołu wygrywamy to spotkanie ostatecznie 95:82 i prowadzimy 1:0 w serii do dwóch zwycięstw.

MCKiS Jaworzno : KS Pogoń Ruda Śląska
95:82 (17:22;25:12;22:26;31:22)

MCKiS Jaworzno: Zub – 19(3×4); Dąbek – 16(1×3); Podkowiński – 15; Maj – 13; Grochowski – 12(2×3); Goldammer – 7(1×3); Gworek – 6; Lemański – 3(1×3); Weiss – 2; Michalski – 2.

Kolejne spotkanie nasza drużyna MCKiS Jaworzno zagra na wyjeździe 24 marca (sobota) o godz. 17.00 w hali MOSiR przy ul. Gen. Hallera 16b w Rudzie Śląskiej.