Do 29 maja urzędnicy z magistratu czekają na pomysły mieszkańców zgłaszane w ramach 11. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest 3,58 mln zł.

Aby zgłosić zadanie do JBO, trzeba wypełnić wniosek. Wydrukowany i podpisany formularz, wraz z listą poparcia 30 osób, złożyć należy w Urzędzie Miejskim (ul. Grunwaldzkiej 33). Można go wrzucić do urny w godzinach pracy magistratu. Dokument można też przesłać pocztą na adres: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33, 43-600 Jaworzno, z dopiskiem „Budżet Obywatelski”. Jest też możliwość zgłoszenia zeskanowanych oryginałów dokumentów mailowo na adres: jbo@um.jaworzno.pl. Każdy mieszkaniec uprawniony jest do złożenia jednego wniosku. Projekt musi być zgodny z definicją zadania publicznego, a jego realizacja służyć ma wszystkim mieszkańcom Jaworzna.

W czwartek, 18 maja, w sali obrad Urzędu Miejskiego odbył się „Maraton pisania wniosków” dla zainteresowanych autorów projektów. Pracownicy magistratu pomagali przy wypełnianiu wniosków, sprawdzaniu własności terenów i wycenie projektu.

– Skorzystałem z tej pomocy i bardzo cieszę się, że miałem taką możliwość. Pracujemy nad projektem boiska treningowego, które powstałoby w Byczynie przy ul. Makowej przy klubie Zgoda LKS Byczyna. Boisko otwarte byłoby dla całej jaworznickiej społeczności – mówi Łukasz Nowak.

Wnioski weryfikowane będą od czerwca do lipca. Głosowanie wystartuje 31 lipca i potrwa do 21 sierpnia. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest natomiast na przełom września i października. Szczegółowe informacje na temat Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego znaleźć można na stronie www.jaworzno.pl/jbo.

Natalia Czeleń

Jaworznianie chętnie korzystali ze wsparcia urzędników podczas Maratonu pisania wniosków
| fot. Natalia Czeleń