Zawodniczki Klubu Sportowego Sparta Jaworzno odniosły sukces na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Warszawie. Marianna Prokurat została mistrzynią w kategorii No-Gi Kids/Girls/10-12 lat/52 kg, wygrywając dwie zacięte walki. – Marianka obydwie walki wygrała balachą – informują trenerzy Sparty. – Drugi cenny medal, brąz, wywalczyła Wiktoria Lorek. W półfinale niestety uległa przeciwniczce, ale w walce o brąz nie dała już sobie odebrać blachy w kat. No-Gi Kids/Girls/13 -15 lat/ 60 kg. Pozostali nasi zawodnicy niestety nie stanęli na pudle, ale każdy z nich zostawił mnóstwo serca i zdobył kolejne cenne doświadczenie – zaznaczają.

4. miejsca zdobyli na mistrzostwach Filip Łaźnia (w kat. No-Gi Kids/Boys/13-15 lat/ 68 kg) i Zuzia Warzecha (kat. No-Gi Kids/Girls/13-15 lat/56 kg). 5. pozycję zajął Gracjan Bąk (w kat. No-Gi/ Men/ Adult/White/ 65 kg). Na miejscach 9. uplasowali się Maciej Gałęźniak (kat. No-Gi Kids / Boys/10-12 lat/32 kg) i Igor Kras (No-Gi Junior/Boys/16-18 lat/65 kg).
Trenerem młodych wojowniczek i wojowników (na zawody pojechało 7 zawodników) jest Paweł Logan.

Spartanie przygotowują się już do kolejnych lutowych zawodów, w tym do udziału w Ogólnopolskiej Lidze Ju-Jitsu w Katowicach, Copa Silesia w Gliwicach i mistrzostwa Polski BJJ NoGi w Luboniu.