Strażnicy się szkolili

Funkcjonariusze jaworznickiej Straży Miejskiej przeszli niecodzienne szkolenie. Tym razem mundurowi uczyli się tego, jak współpracować z czworonogami. Specjaliści od psów wyjaśniali, jak odczytywać, rozumieć i interpretować zachowania czworonogów. Mowa była nie tylko o psach, ale i innych zwierzętach, z którymi strażnicy miewają styczność podczas codziennej służby. Warsztaty podzielone były na część teoretyczną i praktyczną. Wiedza zdobyta podczas szkolenia przyda się strażnikom miejskim między innymi podczas odławiania bezdomnych psów.

Urodziny Galeny

W ostatni weekend kolejne urodziny świętowała jaworznicka galeria handlowa. Centrum handlowe położone w sercu miasta działa w Jaworznie już od trzech lat. Z tej okazji w Galenie zorganizowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były muzyczno-taneczne występy, poczęstunek i konkurs, w którym pewna jaworznianka wygrała samochód.

Wstrząs w kopalni

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 listopada) w Jaworznie odczuwalny był dość silny wstrząs. Okazało się, że spowodowany był zdarzeniem, które miało miejsce w katowickiej kopalni Murcki-Staszic. O godzinie 1.12 doszło tam do wstrząsu, który miał siłę niespełna 3 stopni w skali Richtera i był odczuwalny w: Katowicach, Mysłowicach, Tychach, Siemianowicach Śląskich oraz niektórych dzielnicach Jaworzna.

Darmowe ogrzewanie

Tauron ogłosił “Gorący konkurs”. Przedsięwzięcie ma zachęcać do wymiany starych instalacji grzewczych na te bardziej ekologiczne. Zwycięzca konkursu otrzyma 4 tys. zł na zakup nowego systemu grzewczego.

Konkurs prowadzony jest w internecie oraz w wybranych punktach obsługi Tauronu. Zadaniem uczestnika konkursu jest udzielenie jak najciekawszej, najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego ciepło w twoim domu jest takie ważne? Uczestnicy konkursu mogą wygrać nagrody, a Tauron, dzięki informacjom zebranym w ankiecie towarzyszącej konkursowi, lepiej pozna preferencje klientów dotyczące ogrzewania pomieszczeń – wyjaśniają organizatorzy.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie http://tauron.pl/konkurs.

Tekst: GD

Zobacz także: