Uratowali topielca

W poniedziałek około godziny 14 w zalewie Sosina topił się młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu olkuskiego. 21-latek chciał przepłynąć zalew, ale nie wystarczyło mu sił. Gdy zdał sobie sprawę z tego, że nie jest w stanie dopłynąć do brzegu, wpadł w panikę i zaczął się topić. Na szczęście w pobliżu służbę pełnił wspólny wodny patrol policjantów i strażników miejskich. Funkcjonariusze wyciągnęli niefortunnego pływaka z wody i jeszcze na pokładzie motorówki udzielono mu pierwszej pomocy. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, 21-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Szukają włamywacza

Policjanci szukają sprawcy włamania do jednego z mieszkań przy ulicy Kalinowej. Sprawca wszedł do środka, wyważając drzwi balkonowe. Podobną metodą okradziono już kilka domów w naszym mieście. Z mieszkania przy Kalinowej zniknęła cenna złota i srebrna biżuteria, zegarki oraz pieniądze. Właścicielka oszacowała straty na około 40 tys. zł.

Parki z nowym wyposażeniem

W GEOsferze pojawiły się nowe elementy wyposażenia. Na terenie parku, a dokładniej na ścieżce sensorycznej, stanęły: liczydło, wahadło, lustro i tunel. Te elementy z pewnością najbardziej spodobają się dzieciom. Wciąż zmienia się też park Gródek. Wszystko po to, by zwiększyć komfort wypoczywania w tym pięknym miejscu. Od kilku dni jaworznianie mogą już korzystać z altanek, które zostały tam zamontowane. Konstrukcje chronią wypoczywających przed deszczem i słońcem. W parku pojawiła się też toaleta.

Pijany i bez prawa jazdy

Niewesoło zakończyła się wtorkowa jazda motocyklem dla 35-letniego sosnowiczanina. Mężczyzna wjechał w ogrodzenie jednego z domów w dzielnicy Wilkoszyn. Wezwani ma miejsce mundurowi stwierdzili, że motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdem i ubezpieczenia OC, a w dodatku był pijany. Sosnowiczanin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stanie przed sądem. Grożą mu 2 lata więzienia.

Tekst: GD

Zobacz także: