W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo Tauron 1 ligi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu nie poprawili swojego dorobku punktowego. Podopieczni Tomasza Wątorka na własnym parkiecie przegrali z zespołem KKS Mickiewicz Kluczbork 1 – 3.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został zawodnik zespołu gości Jakub Lewandowski.

Jedno zwycięstwo, pięć porażek i trzy punkty na koncie tak wygląda dorobek naszego zespołu po sześciu rozegranych do tej pory meczach, co przekłada się na 12 miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym secie sobotniego starcia przyjezdni z Kluczborka nie pozwolili gospodarzom na nawiązanie równorzędnej walki. Już na początku tej odsłony po serii skutecznych zagrywek Jakuba Kopacza objęli prowadzenie 5 – 0. Dalszy przebieg seta to dominacja podopiecznych Mariusza Łysiaka. Nie do zatrzymania byli Mateusz Linda i Jakub Lewandowski. Przy prowadzeniu gości 18 – 9 było jasne, że set numer jeden padnie łupem Mickiewicza. Ostatecznie goście wygrali 25 – 17.

Druga partia to przebudzenie jaworznian. Zespół z Kluczborka po łatwej wygranej w pierwszym secie trochę „przysnął” w kolejnej odsłonie co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Dzięki mocnej i skutecznej zagrywce Artura Sługockiego jaworznianie w drugiej fazie seta objęli prowadzenie 16 – 13 i pomimo tego, że goście nie zamierzali ułatwiać zadania podopiecznym Wątorka to jaworznianie zachowali więcej zimnej krwi w secie drugim i ostatecznie wygrali 25 – 22. Set zakończył skuteczny blok Horoszkiewicza na Kopaczu.

W secie trzecim i czwartym zdeterminowani i podrażnieni przegraną w drugiej partii siatkarze Mickiewicza wrócili na zwycięskie tory i gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia. Gości do zwycięstwa poprowadził Piotr Lipiński, który pojawił się na boisku w trakcie trwania trzeciego seta i bez wątpienia poderwał swój zespół do walki. Podopieczni Łysiaka wygrali seta trzeciego 25 – 16, czwartego 25 – 19 i zasłużenie wywieźli z Jaworzna trzy punkty.

MCKiS Jaworzno – KKS Mickiewicz Kluczbork 1 – 3 ( 17-25, 25–22, 16–25, 19–25 )

MCKiS: Strzeżek, Polok, Grzegolec, Szczechowicz, Sługocki, Pietras, Gepfert ( libero ) oraz Borończyk, Czerwiński, Wojtaszkiewicz, Horoszkiewicz, Gaweł.
Trener: Tomasz Wątorek

KKS: Lewandowski, Kopacz, Mucha, Pasiński, Linda, Rohnka, Czyrek ( libero ) oraz Lentner, Lipiński, Siemiątkowski, Mendel.
Trener: Mariusz Łysiak.