Na niedzielę, 7 kwietnia, wyznaczony został termin wyborów samorządowych. Właśnie wtedy wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Kampania wyborcza ruszyła już na dobre.

Start w wyborach jako kandydat niezależny z Komitetu Wyborczego Jaworzno Moje Miasto we wtorek, 20 lutego, ogłosił Paweł Silbert. Ponownie będzie się on ubiegał o fotel prezydenta Jaworzna. Jego konkurentami będą Michał Kirker, który ma poparcie Koalicji Obywatelskiej oraz Łukasz Jamrozik, lokalny lider Polski 2050.

Kandydatów na urząd prezydenta Jaworzna może być więcej, bo zgodnie z kalendarzem wyborczym termin ich zgłaszania upływa dopiero 14 marca. – Namawiam państwa, tak jak robiłem to przez wszystkie lata, byście w trakcie głosowania wybrali Jaworzno, jego interes i przyszłość – mówi w wyborczym spocie Paweł Silbert.

Bez wątpienia dla Jaworzna jest to bardzo ważny moment, bo ważą się losy kluczowych dla rozwoju miasta i dla mieszkańców inwestycji. Trwają prace, które dla nowych inwestorów przygotować mają Jaworznicki Obszar Gospodarczy. To odpowiedź na konieczność likwidacji kopalń i nadchodzącą transformację energetyczną.

– W tych wyborach niezwykle ważne będzie, byśmy wspólnie zatroszczyli się o naszą przyszłość i skupili się na potrzebach i wyzwaniach przed jakimi staje dziś nasze miasto. Przy podejmowaniu decyzji zawsze wybieram Jaworzno i chcę, by nasze miasto bez kompleksów konkurowało z innymi miastami w regionie i w całej Polsce. Niejeden raz udowodniliśmy, jak potrafimy być skuteczni – podkreśla Paweł Silbert.

Nad szczegółami programów wyborczych trwają ostatnie prace, ale kandydaci chętnie mówią o tym, które sprawy będą dla nich priorytetowe.

– Mam plan jak zapobiec problemom wynikającym z koniecznej transformacji energetycznej i zagrożeniem likwidacji kopalni i elektrowni. Firmy w mieście muszą proponować pracę w nowoczesnych technologiach i dobre zarobki, a miasto oferować najlepszą edukację. Tylko tak zapewnimy przyszłość młodym w rodzinnym mieście – podkreśla Paweł Silbert.

Pozostali kandydaci też mają pomysły dla Jaworzna. Wśród propozycji Michała Kirkera jest przywrócenie porodówki w jaworznickim szpitalu, zwiększenie dostępności do przedszkoli i żłobków czy budowa schroniska dla zwierząt w naszym mieście. Łukasz Jamrozik chce natomiast doprowadzić do uruchomienia tramwaju w Jaworznie. Mówi też o konieczności ratowania dworca w Szczakowej i budowie stoku narciarskiego w Długoszynie.

Wkrótce powinniśmy też poznać kandydatów do Rady Miejskiej. Zgodnie z kalendarzem wyborczym kandydatów na radnych zgłosić trzeba do 4 marca. – 7 kwietnia razem wybierzmy Jaworzno – apeluje do jaworznian Paweł Silbert.

Grażyna Dębała

Paweł Silbert zachęca, by głosując, wybrać dobrą przyszłość dla Jaworzna | fot. Materiały UM Jaworzno

Zobacz także: