Podopieczni Łozińskiego i Syguły przywieźli w ubiegły weekend komplet punktów z Wrocławia! W meczu 12. kolejki ligowych zmagań, nasz zespół pokonał wyżej notowanego rywala, jakim bez wątpienia była przed sobotnim spotkaniem wrocławska Gwardia, 3:1 i dopisał kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

Dzięki zwycięstwu, piątemu w tym sezonie, nasza drużyna umocniła się na ósmym miejscu w ligowej tabeli i powiększyła swój dorobek punktowy do siedemnastu oczek. Najlepiej w naszych barwach zaprezentowali się we Wrocławiu Karol Borończyk i Jakub Grzegolec (zdobywca tytułu MVP spotkania).

Liga przyspiesza i w bieżącym tygodniu aż dwa razy będzie można oglądać naszych siatkarzy w akcji! Już w środę – 5 grudnia – jaworznianie podejmować będą we własnej hali kielecką Buskowiankę. Nasz najbliższy przeciwnik w ostatnim ligowym spotkaniu przegrał u siebie z drużyną UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 i zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli, mając o pięć punktów mniej w swoim dorobku od naszego zespołu. Mecz w hali sportowej przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 rozpocznie się o godzinie 18.30.

Już trzy dni później – w sobotę, 8 grudnia – MCKiS Jaworzno wystąpi ponownie przed własną publicznością. Tym razem rywalem Sokołów będzie BBTS Bielsko-Biała, a mecz ten rozpocznie rundę rewanżową fazy zasadniczej. W Bielsku, w meczu inaugurującym pierwszoligowe zmagania, przegraliśmy 1:3. W Jaworznie będzie więc okazja do rewanżu. Początek meczu o godzinie 17.00.

Zobacz także: