Ładowanie Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji popularnej i kultowej już w naszym mieście imprezie sportowej, jaką jest Grand Prix Jaworzna w Szachach.

Zawody składać się będą tradycyjnie z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą od 16 lutego aż do 22 listopada 2024 roku, kiedy to nastąpi ostatnia finałowa rozgrywka, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonimy najlepszych szachistów w naszym mieście.

W ubiegłorocznym Grand Prix rywalizowało aż 102 szachistów, nie tylko z Jaworzna, ale i z ościennych miejscowości, a zawody pewnie wygrał wychowanek MCKiS Igor Musiał, który po dziewięciu zawodach zgromadził aż 57,5 punktu. Teraz będzie bronił tytułu wywalczonego w ubiegłym roku, a z pewnością walka o główne trofeum będzie bardzo zacięta. Drugą pozycję rok temu zajął dwukrotny triumfator wcześniejszych zmagań Maciej Malik, a trzecie miejsce padło łupem Jolanty Guzik.

Terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami na stronie www.mckis.jaworzno.pl

Turniej zostanie rozegrany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 oraz do lat 14. Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach.

Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela Jolanta Guzik, tel.: 609-554-126. Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS rywalizacji.

Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym na stronie www.mckis.jaworzno.pl/klub szachowy

Zobacz także:

Podziel się tą informacją ze znajomymi: