Klub Sportowy Sparta Jaworzno może dopisać do puli sukcesów swoich zawodników kolejne trofeum. Trener i zawodnik tego jaworznickiego stowarzyszenia sportowego, Łukasz Szczypuła, został wicemistrzem Europy. Mistrzostwa odbywały się w Zagrzebiu od 23 do 26 listopada.

– Łukasz reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej z ramienia Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego. Po ciężkich walkach w kategorii ciężkiej został wicemistrzem Europy w konkurencji Ju-Jitsu NeWaza Gi w kategoriie wiekowej Master II – informują członkowie jaworznickiej Sparty. – Zarząd oraz trenerzy klubu są dumni, że mają w swoich szeregach świetnego trenera i ciągle czynnego zawodnika, który niedawno zdobył mistrzostwo Polski BJJ, a dziś sięga po międzynarodowy sukces, reprezentując dumnie barwy kraju. W imieniu Łukasza dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu – zaznaczają.

W Chorwacji medalowe miejsca wywalczyli też inni polscy reprezentanci. Srerbne krążki zdobyli Marcin Górniak, Greta Wilczek- Rabsztyn, Ewelina Lech oraz, występujący w Duo System, Patrycja Szymusik i Ryszard Matuszczyk. Brąz wywalczyli Aleksandra Milejska i, w Duo System, Szczepan Ścigaj i Piotr Kusina.

Osiągnięcie trenera i zawodnika Sparty to kolejny sukces dla klubu z Jaworzna w ostatnich tygodniach. Na mistrzostwach Polski Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego i na Turnieju Młodych Mistrzów w Ju-Jitsu w Katowicach jaworzniccy „Spartanie” wywalczyli w sumie 18 medali, w tym 5 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.

W Turnieju Młodych Mistrzów złoto wywalczyli Ela Bułaś i Igor Warzecha. Ela zdobyła też srebrny medal, podobnie jak Zuzia Imbor. Igor i Zuzia przywieźli także do domu po jednym brązowym krążku.

Na mistrzostwach Polski podwójne złoto zdobyła Zuzia Warzecha. Po dwa srebrne medale zdobyli Wiktoria Lorek, Julia Cieślak i Filip Łaźnia, który debiutował na zawodach. Oliwia Cieślak wywalczyła złoto i brąz, a po jednym srebrnym medalu otrzymali Patryk Jaromin i Gracjan Bąk.

Natomiast na XIX Mistrzostwach Polski BJJ wojownicy z naszego miasta uzbierali łącznie siedem medali. Złoto wywalczyli trener Łukasz Szczypuła w kategorii Masters 3 purpury open, Artur Cieślak w kategorii Masters 3 niebieskie -100,5 kg i Marianna Prokurat w kategorii dzieci +45 kg. Srebrny medal zdobył Tomasz Bryniakw kategorii Masters 1 białe open. Brązowe krążki przywieźli z mistrzostw Oliwia Cieślak w kategorii młodzików -40 kg, Eliza Karwacka w kategorii juniorek -57 kg i trener Tomek Martyka w kategorii Masters 2 brązy -88,3 kg.