Bywalcy Klubu Senior+, który działa pod Arkadami, świętowali walentynki przy dobrej muzyce i poezji.

– Z okazji walentynek przygotowaliśmy dla nas i naszych gości krótki program artystyczny poświęcony miłości – mówi Małgorzata Walaszek, opiekun z klubu Senior+.
Do celebrowania święta zakochanych przyłączyli się jaworzniccy radni: Dawid Domagalski, Maciej Stanek, Mirosław Pieczara, Teresa Kondoszek oraz Bernadeta Palka, a także pełnomocnik PiS w Jaworznie, Dariusz Starzycki, którzy obdarowali seniorów drobnymi upominkami.

Klubowicze czytali poezję i wspólnie śpiewali. Było o miłości szczęśliwej, ale też i niespełnionej lub utraconej. Organizatorzy wydarzenia przygotowali również niespodziankę. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali malutkie książeczki z aforyzmami i limerykami. Każdy musiał otworzyć swoją książeczkę na dowolnej stronie i głośno przeczytać jej zawartość, co wywoływało salwy śmiechu.

– Bardzo dobrze się bawiłam w czasie spotkania walentynkowego. W naszym klubie zawsze jest wesoło. Uwielbiamy takie okolicznościowe popołudnia i wieczory – mówi Kazimiera Radwan, uczestniczka wieczorku poetycko-muzycznego.

Jaworznianka do klubu Senior+ należy już od dawna i bardzo sobie to chwali. – Wraz z innymi klubowiczami spędzamy razem dużo czasu. Wśród nas jest wiele osób samotnych i uważam, że to dobrze, że taki klub powstał w naszym mieście. Dzięki tej grupie nikt z nas nie czuje się już osamotniony – zapewnia pani Kazimiera.

W klubie Senior+ przy ul. Matejki 24 d osoby w jesieni życia spotykają się od poniedziałku do piątku. Uczestnicy zajęć sami decydują o tym, co i kiedy chcą robić. Jedni zajmują się rękodziełem, inni piszą wiersze, a jeszcze inni rozwiązują krzyżówki czy grają w karty i planszówki. Odbywają się też zajęcia z fizjoterapeutą, psychologiem czy terapeutą manualnym.

Czasem pojawią się goście: malarze, poeci, naukowcy, muzycy. Bywalcy klubu organizują też wspólne wyjścia na wydarzenia kulturalne w naszym mieście. – Uwielbiam wspólne wyjścia do biblioteki. Z okazji walentynek uczestniczyliśmy też w koncercie zespołu Ballabard, zorganizowanym właśnie w jaworznickiej bibliotece – wspomina Kazimiera Radwańska.

O ciepłą atmosferę w klubie bardzo dbają jego opiekunki – Bronisława Zarzeczna oraz Małgorzata Walaszek. – Jest nas tu dużo i panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Wydaje mi się, że właśnie tak powinno tu być – przekonuje Bronisława Zarzeczna.

NC

Wieczór poetycko-muzyczny był bardzo udany | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: