Cztery zwycięstwa w czterech kolejkach mają na koncie drugoligowi siatkarze MCKiS Jaworzno w trwającym właśnie sezonie rozgrywkowym. W minioną sobotę, 16 października, Sokoły wygrały 3:0 na własnym parkiecie z drużyną Karpaty Krosno Glass. Tymczasem jaworznicki team odpadł z rywalizacji w Pucharze Polski, przegrywając w pierwszym swoim meczu 3:2 z WKS-em Wieluń.

Dobra passa w rozgrywkach 2. ligi siatkówki trwa dla Sokołów od początku sezonu. Najpierw nasi siatkarze wygrali 3:0 z UKS-em Kępa MOSiR Dębica, a następnie w Jaworznie rozgromili, również do zera, zespół MKS-u Andrychów. W meczu trzeciej kolejki, 9 października, podopieczni trenera Tomasza Wątorka górowali nad UMKS-em Kęczanin Kęty. W tym meczu drużyny podzieliły się jednak punktami, ponieważ pojedynek zakończył się wynikiem 3:2. W minioną sobotę jaworznianie byli z kolei lepsi od lidera swojej grupy rozgrywkowej, Karpat Krosno Glass.

Mecz z krośnieńskim teamem zakończył się bez straty punktu dla Sokołów. Pierwszy set jaworznicka ekipa wygrała 25:16, drugi 26:24, w trzecim stosunek punktów wyniósł 25:19. Najlepiej punktującymi zawodnikami okazali się w tym spotkaniu Karol Borończyk (16 punktów), Jakub Grzegolec (12 punktów) i Szczepan Czerwiński (8 punktów).

Sokoły zajmują teraz drugie miejsce w ligowej tabeli (z 11 punktami), w której liderem jest aktualnie Extrans Sędziszów (ma 12 punków). Kolejny mecz jaworznicka drużyna zagra na wyjeździe w najbliższą sobotę, 23 października, o godz. 16. Jej przeciwnikiem będzie zespół TKS-u Tychy (w tej chwili zajmuje on 6. miejsce w tabeli ligowej). Na własnym parkiecie MCKiS Jaworzno zagra z kolei 30 października. W sobotnim pojedynku w Hali Widowiskowo-Sportowej podejmie siatkarzy MKS-u Będzin, którzy zajmują 9. pozycję w grupie.

Jaworznickim Sokołom nie udało się natomiast przejść do kolejnej rundy Pucharu Polski. W meczu z WKS-em Wieluń, który odbył się w środę, 13 października, podopieczni trenera Wątorka ulegli przeciwnikowi 2:3. MCKiS przegrał pierwszy set 23:25, drugi wygrał 25:16, a w trzecim jaworznianie ulegli rywalom 20:25. W czwartej partii stosunek punktów był odwrotny do poprzedniej części spotkania (25:20 dla Sokołów). Piąty set okazał się jednak dla nich pechowy. Nasza drużyna przegrała go 15:13. Tym samym Sokoły odpadły z pucharowej rywalizacji.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Jaworzniccy siatkarze wygrali sobotni mecz z zespołem z Krosna | fot. Andrzej Pokuta