Czterech siłaczy z jaworznickiego klubu Tytan, który jest sekcją Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, dostało powołanie do kadry Polski na mistrzostwa świata IFA. Te najważniejsze zawody w siłowaniu na rękę odbędą się na przełomie września i października w Dieppe we Francji.

O tytuły mistrzów powalczą, na obie ręce, Adrian Zgórzyński (w kat. senior 105 kg), Artur Krupa (w kat. senior 78 kg), Radosław Kwietniewski (w kat. niepełnosprawni, stojąc 80 kg) oraz Mariusz Grochowski (w kat. masters 105 kg i senior 105 kg).

Do Francji pojedzie 48 polskich zawodników. Mistrzostwa rozpoczną się 26 września, a zakończą 2 października. Pierwszy dzień zostanie poświęcony na przyjazd drużyn. Drugiego dnia odbędzie się ważenie armwrestlerów w kategoriach masters i junior. W środę, 28 września, powalczą oni na lewą, a nazajutrz na prawą rękę. Odbędzie się też ważenie seniorów i osób niepełnosprawnych. Zawody dla tych dwóch kategorii rozpoczną się w piątek, 30 września. Siłacze powalczą na lewą rękę, a w sobotę na prawą. W niedzielę drużyny wrócą do swoich krajów.

Jaworzniccy armwrestlerzy liczą na najwyższe medalowe miejsca. To, że są poważnymi przeciwnikami dla innych zawodników, udowodnili 3 lata temu. W 2019 roku pięciu z nich zostało mistrzami świata podczas mistrzostw, które odbyły się w Polsce.

O tym, że Tytani wciąż są we wspaniałej formie, udowadniają też zdobyte przez nich medale tegorocznych mistrzostw Polski i Europy. Ogólnopolskie zmagania odbyły się na początku kwietnia w Jaworznie. Jaworzniccy siłacze wywalczyli 42 medale, w tym 18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Klub z naszego miasta zdobył też trzy srebrne puchary w kategoriach junior, senior i ogólnej. W maju Tytani zdobyli z kolei 18 medali na mistrzostwach Europy w Rumi. Wśród zgromadzonych przez nich krążków było 8 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe.
Sekcja armwrestlingu MCKiS Jaworzno zaprasza osoby w różnym wieku. W klubie trenują mężczyźni i kobiety. Trenerem jaworznickich siłaczy jest Mariusz Grochowski. Treningi odbywają się w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym we wtorki, czwartki, piątki i niedziele w godz. 16 – 19.

Zapisy do sekcji odbywają się za pośrednictwem działu sportu MCKiS, telefonicznie pod numerem 32 745 10 30 (wew. 80).

Anna Zielonka-Hałczyńska

Tytani zorganizowali w kwietniu mistrzostwa Polski | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska