W piorunującym stylu rozpoczęli I-ligowe rozgrywki siatkarze MCKiS Jaworzno! Po pewnym zwycięstwie na inauguracje rozgrywek na własnym parkiecie z Gwardią Wrocław (3:1), w ubiegłą sobotę (21 września) w podobnym stylu pokonali na wyjeździe zespół KPS Siedlce, który nie ukrywa swoich aspiracji do gry w PlusLidze.

Na mecz z KPS-em, jaworzniccy siatkarze jechali podbudowani pewnym, podpartym skuteczną grą, zwycięstwem nad wrocławską Gwardią, wiadomo było jednak, że parkietu w Siedlcach nie będzie łatwo zdobyć. Pokazał to już pierwszy set, w którym to gospodarze prowadzili grę i dopiero zryw w końcówce partii pozwolił Sokołom zmniejszyć rozmiary porażki (23:25). Podobnie jak w pierwszym meczu, przegrany set podziałał motywująco na zawodników MCKiS i w kolejnych odsłonach ich gra wyglądała już znacznie lepiej. Całe spotkanie było bardzo zacięte, a obie drużyny nie potrafiły ustrzec się błędów, jednak ostatecznie to MCKiS zaprezentował bardziej konsekwentną grę i zwyciężając w kolejnych partiach do 21, 25 i 27, wygrał cały mecz 3:1.

mckis-jaworzno-vs-gwardia-wrocławSześć punktów w dwóch meczach daje nam spokój i pewność grania. Dobre wyniki powodują, że jesteśmy dodatkowo zmotywowani do trenowania i kolejnych starć z bardzo trudnymi przeciwnikami. Trzeba podkreślić, że mamy bardzo wyrównaną i doskonale uzupełniającą się drużynę – mówi Mariusz Syguła, trener siatkarzy MCKiS Jaworzno. – Na nasze mecze serdecznie zapraszamy kibiców, bo pokazali już wiele razy, że potrafią dać nam dodatkowy „wiatr w żagle”.

Świetny początek sezonu daje naszym siatkarzom w tej chwili 2. miejsca w I-ligowej tabeli i pozwala z nadzieją oczekiwać kolejnych spotkań. Najbliższe Sokoły zagrają 5 października na parkiecie AZS AGH Kraków.