Zgodnie z zapowiedzią, w piątek – 5 kwietnia – uruchomione zostały zapisy do 25. Wyścigu Rowerów Górskich na dystansie 10 km. Tegoroczna impreza odbędzie się w sobotę – 22 czerwca – więc czasu na wysłanie zgłoszenia jest dość dużo, należy jednak pamiętać o obowiązującym limicie uczestników, ustalonym na 350 osób. Liczyć się będzie kolejność pełnych zgłoszeń – tj. przesłania formularza i uiszczenia opłaty startowej (15 zł). Panel zapisów dostępny jest TUTAJ.

Start, meta i biuro zawodów 25. Wyścigu Rowerów Górskich zlokalizowane będą, podobnie jak w roku ubiegłym, na terenie OWR Sosina, przy ulicy Bukowskiej. Trasa zawodów prowadzić będzie drogami szutrowymi, piaszczystymi i leśnymi, dlatego należy się na niej spodziewać naturalnych przeszkód, takich jak piach, korzenie drzew, kamienie, itp. Na trasie będą rozmieszczone punkty kontrolne, których ominięcie będzie karane dyskwalifikacją. Warto pamiętać, że trasa wyścigu w dniu zawodów nie będzie zamknięta dla innych użytkowników, wystąpi więc możliwość pojawienia się na niej innych pojazdów oraz pieszych.

Zawodnicy rywalizować będą w dwunastu kategoriach wiekowej oraz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Prowadzona będzie również klasyfikacja dla mieszkańców Jaworzna, osobna dla kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, okolicznościową koszulkę, numer startowy oraz wodę mineralną.

Osoby chcące wziąć udział w imprezie muszą pamiętać, że aby zgłoszenie uznane było za kompletne, oprócz przesłania formularza zgłoszeniowego, należy także dokonać opłaty wpisowego w kwocie 15 zł., na konto wskazane w regulaminie imprezy. Na liście startowej pojawią się tylko zawodnicy, którzy dokonają zgłoszenia i opłaty. Po wyczerpaniu limitu zgłoszeń panel rejestracji zostanie zamknięty.

Wszelkie informacje o imprezie wraz z pełną treścią REGULAMINU można znaleźć w zakładce WYŚCIGU ROWERÓW GÓRSKICH.

Czekamy na Was w Jaworznie!!!

Wyścig Rowerów Górskich plakat

Zobacz także: