Zwolenników spacerowania z dwoma kijkami w naszym mieście nie brakuje. Każdy rajd nordic walking, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, gromadzi rzesze chodziarzy.

Sezon urlopowy, a na starcie III Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking, który odbył się 21 lipca, w sobotę, pojawiło się ponad 90 osób. Meta i start umieszczono przy klubie Niko w Byczynie, gdzie również znajdowało się biuro rajdu. Każdy uczestnik otrzymał na starcie zdrowy baton energetyczny i napój owocowy. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy uczestnicy wyruszyli w trasę o długości 8,2 km, która prowadziła przez byczyńskie lasy, łąki, wokół stawu Groble. Jest to w miarę łatwa trasa, malownicza. Pierwsi uczestnicy znaleźli się na mecie po godzinie.

Pogoda bardzo nam sprzyjała, szło się lekko i sprawnie. Przyjechałam z Trzebini. Trenuję nordic walking od paru lat i staram się uczestniczyć w każdym rajdzie. A ten organizowany w Byczynie bardzo lubię, podoba mi się trasa powiedziała Dorota Bomba.

Na uczestników rajdu czekały też niespodzianki. Organizatorzy przygotowali quiz z nagrodami. Losowano numerki startowe i zdawano pytania, które dotyczyły tej dyscypliny sportu. A dzięki uprzejmości ZLO uczestnicy mogli zmierzyć sobie ciśnienie, otrzymać ulotki o akcjach profilaktycznych czy skierowania na darmowe badania.

Wakacyjny Rajd Nordic Walking organizowany przez MCKiS klub Niko zawsze wyróżnia się akcją charytatywną. W tym roku wolontariusze prowadzili zbiórkę na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci “Świetlikowo”.

Tekst: ES

Zobacz także: