Każdego dnia w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu pojawiają się nowe filmiki. Od 8 lutego rusza cykl związany ze świętem zakochanych pod hasłem “Miłość niejedno ma imię”.

Instruktorzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu nie próżnują. Oryginalnych propozycji zajęć i warsztatów wciąż przybywa. Mimo że na razie wszystkie spotkania przenieść trzeba było do sieci, to wybór jest spory. Zainteresowani mogą wybierać między innymi spośród zajęć ruchowych, plastycznych czy teatralnych. Pomysłów nie brakuje.

Praca w sieci to dla nas wyzwanie, które coraz lepiej oswajamy. Tęsknimy oczywiście za tradycyjnymi spotkaniami, ale staramy się jak najlepiej odnaleźć w tej sytuacji, jaką mamy. W sieci sporo jest naszych propozycji i spotykają się one z ciepłym odbiorem – mówi Monika Kuś z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Każdego dnia w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu pojawiają się nowe filmiki. Wspólnie z instruktorami MCKiS przygotować można karnawałowe przebranie oraz odpowiedni do stroju makijaż, bajkową przytulankę czy ozdobną broszkę. W sieci odnaleźć można też inspiracje sportowe. Zobaczyć można na przykład treningi mażoretek czy grupy Nordic Walking “Dobra Naprzód”.

Choć wszyscy mają nadzieję, że pandemiczne ograniczenia powoli będą znoszone, to równocześnie przygotowują nowe propozycje, które w najbliższych dnia znajdą się w sieci. Sporo zajęć inspirowanych będzie walentynkami. Od poniedziałku rusza cykl związany ze świętem zakochanych pod hasłem “Miłość niejedno ma imię”. Pracownicy MCKiS czytać będą poezję miłosną. W ich interpretacji usłyszeć można będzie wiersze Adama Mickiewicza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera czy Bolesława Leśmiana.

Warto już teraz kompletować czerwony strój. Na 13 lutego planowany jest bowiem marsz nordic. Tym razem uczestnicy maszerować będą pod hasłem “Z miłości do kijów”. Aby podkreślić walentynkowy charakter wydarzenia, organizatorzy zachęcają do marszu w czerwonych strojach.

Przed wiosną warto zadbać o kondycję. Judyta Fidzińska, instruktorka MCKiS, zaprasza na trening dla dwojga. Wspólnie z mężem pokażą, jak można ćwiczyć ze swoją drugą połówką. Wciąż prężnie działa też facebookowa grupa Fitness w koronie. Aby ćwiczyć wspólnie, wystarczy dołączyć do grupy.

Ruszają też nowe cykle. We wtorki ukazywać się będą materiały z cyklu “Filmowa kuchnia MCKiS”, a tam recenzje filmowych propozycji. Będzie też Pracownia Kreatywności. Tutaj można będzie znaleźć pomysły, jak podarować starym przedmiotom nowe życie.

W piątki wspólnie z Anitą Miką, instruktorką MCKiS, ćwiczyć można pamięć. To propozycja nie tylko dla seniorów. Skorzystać mogą osoby, którym trudno zapamiętać numer telefonu, datę czy adres. Wspólne ćwiczenia usprawniają pamięć, poprawiają zdolność kojarzenia i spostrzegawczość.

Tekst: Grażyna Dębała